אז מה רע ללמוד ליד הבית?

הרב חיים גולדברג - הישיבה לצעירים בקרית גת: פעמים רבות אני נשאל ע"י צעירים מתחזקים, מהו ההבדל בין הלימוד בבית כנסת השכונתי או במדרשיה תורנית לבין לימוד בישיבה?"

הרב חיים גולדברג - הישיבה לצעירים בקרית גת: פעמים רבות אני נשאל ע"י צעירים מתחזקים, מהו ההבדל בין הלימוד בבית כנסת השכונתי או במדרשיה תורנית לבין לימוד בישיבה?"

התשובה ברורה- ישיבה היא דרך חיים. בחור המגיע ללמוד במדרשיה תורנית או בבית הכנסת השכונתי, ממשיך למעשה את חייו הרגילים, לעומתו בחור שבחר ללמוד בישיבה הופך להיות יותר טוב, יותר איכותי הוא אדם בעל מידות טובות, והוא הפך לאציל נפש.

 

אני נזכר בנער שהיה מגיע בקביעות לשיעורי גמרא באחת המדרשיות. הוא  התמיד בלימודים עד שהרגיש רצון עז להמשיך ולהתקדם וללמוד בישיבה. עזרנו לו למצוא מסגרת מתאימה. הוא השתלב בצורה יוצאת מגדר הרגיל. כעבור מספר שבועות אני מקבל טלפון מגורמי הרווחה. בשיחה התברר לנו שהבחור היה 'מוכר' למשטרה. והם אמרו בהתפעלות :"מה שעשיתם ממנו, זה אדם חדש לחלוטין" אמרתי להם:" זה לא אנחנו זה הוא. זו ההחלטה שלו להשתנות בעקבות לימוד התורה".

 

כמובן שאני לא אמליץ לכל אחד לעשות את הצעד הזה של מעבר לישיבה. רק מי שבאמת בשל, רק מי שמרגיש שהוא רוצה לעלות בדרגות רוחניות גבוהות יותר. בחור המניח תפילין בקביעות, שומר שבת, רואים שהוא איתן בדעתו ועקבי בהחלטתו ללמוד בישיבה. רק לו אמליץ  להתקדם הלאה.

 

אני חייב להדגיש שאחד התנאים הבסיסים להתקדמות לישיבה היא ההסכמה של ההורים לצעד זה. תמיכת ההורים ניתנת בשעה שהם רואים ילד שמח ומאושר בדרכו הנכונה עבורו.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד