הטרמפ שהפך את כל המושב!

כדי לחזק ישוב שלם לא צריך הרבה. רצון, אמונה, ודבקות הם המתכון לקרבת השם!
הגדל

כדי לחזק ישוב שלם לא צריך הרבה. רצון, אמונה, ודבקות הם המתכון לקרבת השם!

זר המזדמן למושב "יקיר" לא יאמין למראה עיניו. לקראת ערב מתכנסים כמעט כל בני המושב לשיעורי תורה. שיעור לילדים עד גיל עשר, שיעור לנוער עד גיל חמש עשרה, שיעור לנערים בגילאי תיכון, ושיעור למבוגרים. במקביל מתקיימים שיעורים לבנות ולנשות המושב. על כל אלו אחראי בחור צעיר בן עשרים ואחת יחד עם אברך בן שלושים ושתיים תושב בני ברק. הם אינם מעורבים בנעשה בשיעורים וספק אם מודעים לאחריות שלהם בהקמת השיעור.

היה זה לפני מספר שנים כאשר יעקב, אברך צעיר מבני ברק, אסף טרמפיסט אל רכבו בדרכו מבני ברק לנתיבות - את צחי, תושב "יקיר". במהלך הנסיעה ביקש צחי מיעקב לארגן לנערים במושב שיעור תורה פעם בשבוע. יעקב נענה לאתגר ופנה לבן דודו הגר בנתיבות בבקשה שידאג לארגן את השיעור. ואכן הרב יוסי החל לפקוד את המושב אחת לשבוע בימי רביעי והחל ללמוד עם הנערים גמרא.

בהמשך התעוררה "בעיה", הילדים הקטנים במושב גם רצו שיעור עבורם בנפרד מהגדולים... כך מצא את עצמו הרב יוסי נוסע בצוותא עם הרב שי שהחל מוסר את השיעור עבור הקטנים.

"הבעיה" חזרה על עצמה שוב ושוב כאשר המבוגרים דורשים שיעור עבורם, והתיכוניסטים רוצים שיעור בנפרד מהנערים הצעירים. בנוסף הוחלט על פתרון מהפכני- הקמת "כולל" בתוך המושב. בבית הכנסת המרכזי יושבים האברכים ולומדים תורה. לקראת הערב הם מתחלקים לחדרים הסמוכים ולומדים כל אחד עם קבוצת בני הגיל אליו מיועד השיעור.

שאלנו את צחי, היום חייל משוחרר הלומד בישיבה בירושלים, האם חשבת שהבקשה התמימה שלך תוביל למהפכה כזו במושב שלכם? לא חשבתי כלום, תמיד היה לי רצון לדעת קצת יותר על יהדות, וכשהיתה לי הזדמנות שפגשתי רב קפצתי על המציאה ובקשתי שיעור תורה. האמנתי שזה הדבר הנכון לעשות. ואני שמח שבזכות הדבקות של הרב יוסי וכל החברים שלו בכולל המושב כולו עובר שינוי מבורך. פעם לא היית רואה כאן בכלל בני ישיבה היום יש כבר כמה משפחות שהבנים שלהם בישיבות, אני שמח להיות חלק מהמהפכה.            

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד