לעולם לא אוותר על שעות החסד של לימוד התורה

אהרן מנת מנהל חנות לכלי-כסף בעיר בני-ברק, הוא יהודי שומר תורה שגר בת"א כבר שנים רבות * את החנות הוא מנהל בב"ב, אבל דווקא את שעות הלימוד שלו, מידי ערב, הוא עושה ב...ת"א * מסתבר שהעיר עוברת מהפכה, וקיימים בה עשרות 'כוללים', ישיבות ובתי כנסת ובתי מדרש פעילים.
shutterstock - שעות של לימוד תורה (הגדל)

הרב אהרן מנת מתל-אביב, הוא תושב העיר כבר עשרות שנים. מילדות גדל שם, ועד היום הוא ממשיך לגור במרכז העיר.

הרב מנת מספר, מה שלא ברור כל-כך לגבי תל-אביב, כי בעיר קיימים היום שיעורי תורה ו'כוללים', ברמה שאף פעם כנראה לא זכתה העיר לראות.

 

הרב מנת מנהל עסק גדול בבני-ברק הסמוכה, אך מעניין שדווקא את לימוד התורה הוא עושה לא בעיר המכונה 'עיר התורה והחסידות' בני-ברק, אלא דווקא בעיר מגוריו, תל-אביב.

 

איך זה ללמוד בקביעות תורה, מידי יום, בעיר שהיא לכאורה חילונית מאד, תל-אביב?

"אנשים חושבים, וכמו שאתה אומר, שתל-אביב היא עיר חילונית גרידא וכמעט לא קיימים בה חיי תורה מפכים. וזה ממש לא נכון. יש אמנם בתי-כנסת רבים שנסגרו בעבר, בשל התדלדלות שומרי התורה בעיר, אך כנגדם פעילים בשנים האחרונות עשרות רבות של בתי-כנסת ובתי מדרש, בהם מתקיימים שיעורי תורה רבים מספור. יש כאן גם תלמודי תורה דתיים וחרדיים, כמו למשל של חסידות בעלזא ועוד, או סמינרים לנערות ובתי-ספר לבנות תורניים רבים".

 

איפה אתה לומד? מה סדר היום שלך?

"מכיוון שאני מנהל עסק בבני-ברק (חנות לכלי-כסף), אני עוזב מידי בוקר את תל-אביב לאחר תפילת שחרית, ונוסע לבני-ברק. בבני-ברק אני נמצא עד שעות הצהריים, ומשעות אחר-הצהריים ועד הלילה, מתחיל למעשה סדר היום האמיתי שלי, שהוא לימוד התורה".

 

כמה שנים זה כבר עובד אצלך כך?

"עשרות בשנים. יש 'כולל' ללימוד גמרא בבית-הכנסת 'אהבת-ישראל' הסמוך לביתי, ושם אני לומד כבר שנים רבות עם חברותא קבועה, שהיא דווקא מגיעה מידי יום מבני-ברק לתל-אביב. אלו השעות הכי מיוחדות ביום".

 

מה נותן לך לימוד-התורה?

"הרבה, ובכל תחומי החיים. החכמה שיש בתורה ובגמרא היא בלתי נדלית. אחרי שעות-לימוד, כל העולם שלך הוא אחר. כל ההסתכלות שלי למחרת בחנות והניהול שלה אל מול הלקוחות והספקים, הוא אחרת לגמרי. זה נותן לך עדינות, טוהר ומחשבה-נבונה. לעולם לא אוותר על שעות-החסד הללו".

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד