חמש דקות שישנו לך את החיים

שיעור תורה יומיומי הוא עניין של חמש דקות. צפיה בשיעור מוקלט תעשיר את הידע שלך ביהדות, ותאיר את הנשמה שלך באור השמור ללומדי התורה קדושה.
הגדל

חכמי התלמוד נתנו לנו עצה נפלאה להינצל מהצרות שיפקדו את עם ישראל בתקופה שלפני ביאת המשיח: "מה יעשה אדם וינצל מחבלי משיח? יעסוק בתורה ובגמילות חסדים".


גמילות חסדים זהו כמובן נושא רחב מאוד. לגמול חסד עם הזולת אפשר במיליון דרכים ויותר. אפשר לתת צדקה מדי יום, להשתדל לומר מילה טובה לשכן הגלמוד בכל פעם שאנחנו רואים אותו, להתנדב בארגוני צדקה וחסד ועוד אפשרויות רבות ומגוונות. למעשה, כולנו עושים חסד בתוך הבית ומחוצה לו. צריך רק לשים לב ולהרבות במעשי חסד, לא תאמינו כמה זה קל.


אבל הפעם אני רוצה לדבר אתכם דווקא על לימוד התורה. הנושא הזה הנו ממש קריטי עבור מי שרוצה לחיות כיהודי. לימוד התורה, כך כתוב בספרים הקדושים, מאיר את נשמתו של האדם. הוא מאיר אותה באור יקרות, שגם אם אנחנו לא מסוגלים להבחין בו, הוא קיים. בשמים רואים אותו, וגם על פני האדמה יש צדיקים שבעיניהם הטהורות יכולים לראות אותו.


לימוד התורה זאת המצווה החשובה ביותר מכל המצוות בתורה. חז"ל אומרים שהיא שקולה כנגד כל המצוות יחד. כלומר נשים על המשקל את כל המצוות כולן, ובמשקל אחר נשים את מצוות לימוד התורה לבדה, ובשני המקרים יהיה המשקל דומה!


אז איך לומדים תורה?


אפשר לשבת בבית המדרש, להתנתק מהעולם הזה, לשקוע בתוך הלימוד במשך שנים ארוכות מהבוקר ועד הלילה. ואפשר גם ללמוד עכשיו, בבית, באוטובוס, אפילו בבריכה ועל שפת הים.


גם מי שלא למד בתלמוד תורה ובישיבה, מי שאין לו ידע תורני עשיר, יכול ללמוד תורה. ישנם ספרים רבים שהתכנים בהם קלילים ומותאמים גם למי שאין להם ניסיון עשיר בלימוד תורה.


אפשר גם דרך האינטרנט. ביוטיוב אפשר למצוא אלפי שיעורי תורה, בכל הרמות, ובכל הנושאים. שיעורי הלכה קצרים, דרשות על פרשת השבוע, התחזקויות בנושאים הצריכים חיזוק כמו שבת, צניעות, הימנעות מדיבור לשון הרע ועוד.

אנו מזמינים אתכם להכנס לערוץ היוטיוב שלנו. בישיבה הוירטואלית שלנו תוכלו ללמוד מפי הרב שהתיישב מול המצלמה, והקליט במיוחד עבורכם שיעורי משניות קלילים ושיעורי גמרא, אז תכינו לכם כוס קפה מהביל וקחו לכם ידע תורני יהודי עתיק, תורה קדושה בת אלפי שנים!

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד