התרומה שגילתה את זהות בעל האבידה

תושב ויליאמסבורג שתרם סכום כסף בתפילת שחרית עבור מוסד תורני בעיר, לא האמין כי בזכות תרומתו הוא יקבל כעבור ימים ספורים בחזרה את טליתו ותפילין, שנגנבו ממנו באישון ליל.
הגדל

סיפור מעניין שארע בשכונה חרדית בויליאמסבורג, ממחיש שוב עד כמה גדול כוחה של מצות הצדקה. אחד מתושבי השכונה שיצא מביתו בשבוע שעבר בשעות הבוקר בדרכו לתפילת שחרית, גילה כי רכבו נפרץ בשעות הלילה והגנבים לקחו עימם את כל חפצי הערך שהיו ברכב. בין החפצים שנגנבו היו גם הטלית והתפילין.

 

בעודו מתלבט בינו לנין עצמו מהיכן ישיג מיד טלית ותפילין כדי שיוכל להתפלל שחרית, רטט המכשיר הסלולארי שבידו ומעבר לקו היה אחד מחברי הנהלת מוסדות התורה המפורסמים בויליאמסבורג. הדובר מעבר לקו סיפר לו כי הטלית והתפילין שלו, בידיו. הלה מיהר לגשת למשרדי המוסדות, שם שמע את הסיפור המופלא, כיצד הגיעו הטלית והתפילין שנגנבו – למשרדי המוסדות.

 

התברר כי לאחר שהגנבים פרצו לרכבו ולקחו עימם את כל התכולה, הם גילו שקית שחורה שמבחינתם לא היה בה כל שווה ערך, ומכך החליטו לזרוק אותה באמצע הכביש הראשי המוביל לויליאמסבורג. כעבור זמן קצר חלף במקום יהודי שברגע הראשון שהבחין בשקית המוטלת בצידי הדרך, הבין מיד כי מדובר בטלית ותפילין. הוא מיהר לעצור את רכבו ולהכניס לתוכו את האבידה.

 

השם שהיה רקום על שקית התפילין לא אמר לו כלום. לפתע הוא גילה בתוך השקית קבלה שקיבל בעל התפילין עבור תרומה שהעניק כמה ימים קודם לכן לאחר ממוסדות התורה בויליאמסבורג.

 

הוא מיהר ליצור קשר עם המוסד ששמו התנוסס על הקבלה, והודיע כי הוא מגיע להחזיר להם את התפילין שמצא בצידי הכביש הראשי. במשרדי המוסדות הכירו היטב את התורם ומיהרו ליצור עימו קשר שיגיע לקחת את האבידה.

 

כך, בזכות מצות צדקה, קיבל היהודי את הטלית והתפילין שלו בשלמות.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד