כשר בהשגחת הבג"ץ

הרבנים סבורים שבעלת מאפיה שהמירה את דתה חשודה שתמיר גם את המרכיבים הכשרים של המאפים שהיא מייצרת אבל בג"צ חייב אותם להעניק לה תעודת כשרות
הגדל

לאחר מאבק משפטי ממושך קבע בית המשפט העליון כי הרבנות הראשית באשדוד חייבת להעניק תעודת כשרות למאפיה המופעלת על ידי יהודיה שהמירה את דתה והצטרפה לכת 'יהודים למען אותו האיש'. הרכב השופטים, שכלל את השופט הערבי סלים ג'ובראן, קבע כי הרבנות חייבת להעניק תעודת כשרות למאפיה, למרות שלפי חוות דעתם של הרבנים המקומיים אי אפשר לסמוך על אישה שהמירה את דתה שלא תמיר גם את המרכיבים הכשרים של המאפים שהיא אופה. 
בעלת המאפיה עתרה לבג"ץ לאחר שהרבנות דרשה ממנה להחזיק "משגיח קבוע" שישהה במקום במשך רוב שעות העבודה.  מועצת הרבנות הראשית תמכה בעמדת הרבנות המקומית ואפילו היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קבע כי דרישות הרבנות הן לגיטימיות והיא פעלה בצורה עניינת ובהתאם להלכה.
כאמור, נימוקים אלו לא שכנעו את הרכב השופטים שהחליט כי הבנתו בנושאי כשרות עולה על זו של הרבנים וחייב את הרבנות להעניק למאפיה תעודת כשרות. 
יצוין כי אין זו הפעם הראשונה ששופטי בית המשפט העליון מתערבים בעבודת הרבנים ומחווים את דעתם בנושאים הלכתיים שבהם אין להם כל הסמכה.

כת 'יהודים למען אותו האיש' נוסדה לפני כארבעים שנה במטרה לשכנע יהודים להתנצר. הקבוצה ידועה בשיטות המסיונריות המתוחכמות שבהן היא פועלת, בין היתר באמצעות הפצת ספרונים וקונטרסים בעלי כותרות תמימות ועיצוב חיצוני "יהודי" בעוד שבפועל הם מלאים בחומר תעמולה נוצרי.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד