חצי העגלה ריקה ?-הרבה יותר!

רמת הידע היהודי של למעלה ממחצית היהודים הגרים בארץ ו-80% מהחילוניים הוא בינוני ומטה. חצי הכוס המלאה: 43% מהחילוניים מעוניינים להגדיל את הידע
הגדל

ארבע חמישיות מכלל היהודים החילונים, ולמעלה ממחצית מכלל היהודים החיים בארץ, מגדירים את רמת הידע היהודי שלהם כ"בינונית" ומטה - כך עולה מסקר שערך מכון הסקרים רפי סמית עבור האיגוד העולמי ללימודי יהדות. בסקר, שנערך בהשתתפותם של 500 איש, אופיינו הנשאלים על פי ארבעה הקבצות: חילוני, מסורתי, דתי וחרדי.

 

המשתתפים התבקשו לדרג את רמת הידע היהודי שלהם ושל ילדיהם. מהסקר עולה כי 80 אחוז מהחילונים ו-59 אחוז מכלל הישראלים מגדירים את רמת הידע היהודי שלהם כבינונית ומטה. רמת הידע היהודי הייתה נמוכה במיוחד בקרב בני 55 ומעלה, בקרב ישראלים ממוצא אשכנזי ובקרב בני המעמד הגבוה.

 

בקרב הציבור החילוני רמת הידע היהודי של הילדים נחשבה לזהה לזו  של ההורים או אפילו מעט יותר גבוהה.  רוב הנשאלים סברו שהוריהם יודעים יותר מהם.

 

הסקר מצביע אפוא על קיומו של "דור אבוד" של יהודים שמאמינים שלכל אחד אחר – גם הורים וגם ילדים – הוא בעל ידע יהודי נרחב יותר מכפי שיש להם.

 

בקרב החילונים שהגדירו את רמת הידע היהודי שלהם כ"נמוך" רק 25 אחוז גילו ענין בהרחבת הידע היהודי. אולם בסך הכל 43 אחוז מהחילונים רוצים להגדיל את הידע היהודי שלהם. בנוסף, 70 אחוז מהציבור המסורתי מבקש להעמיק את ידיעותיו ביהדות כמו גם רוב מכריע בקרב הציבור הדתי והחרדי (מה שכמובן אינו מפתיע).

 

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד