העורבים מצליחים לפתור בעיות מורכבות

מדענים מאוניברסיטת "קיימברידג" בבריטניה, הוכיחו כי עורבי Rooks, ציפורי שיר ממשפחת העורביים, מסוגלים לפתור בעיות מורכבות בעזרת כלים והם בעלי אינטליגנציה דומה לקופי האורג-אוטן.
הגדל

 

מדענים מאוניברסיטת "קיימברידג" בבריטניה, הוכיחו כי עורבי Rooks, ציפורי שיר ממשפחת העורביים, מסוגלים לפתור בעיות מורכבות בעזרת כלים והם בעלי אינטליגנציה דומה לקופי האורג-אוטן. בסדרת ניסויים שנערכה כדי לבדוק את יכולת ההתמודדות של ארבעה עורבי מזרע שגודלו בשבי, הוכיחו החוקרים כי המשל על "העורב והכד" של איסופוס לא נכתב לשווא ומדובר בבעלי כנף חכם במיוחד.

 

משל "העורב והכד", מספר על עורב שחור שכמעט וגווע בצמא עד שמצא כד שהיה מלא בעבר במים, אך נותרה בו כמות קטנה מאוד. העורב כמעט ונכנע לייאוש לאחר שלא הצליח עם מקורו עד למים. לבסוף, לאחר שנעזר באבני חצץ אותן שמט אל הכד בזו אחר זו, מפלס המים עלה והוא יכול היה להרוות את צימאונו, וניצל.

 

המחקר החדש בא לשפוך אור על חכמתם של העורבים. מנהל המחקר, כריסטופר בירד מאוניברסיטת קיימברידג מציין כי מדובר בציפורים בעלות חכמה יוצאת דופן ו"בעלי החיים היחידים שמצליחים להשלים משימות דומות הם קופי האורנג- אוטן", אומר בירד. "מדובר בהישג מופלא במיוחד כשהמוח של העורבים שונה לחלוטין משל קופי העל הגדולים". ברם, גם החוקרים מודים שעדיין דרושים מבדקים ניסיוניים נוספים כדי לבחון את מידת האינטליגנציה של העורבים וכיצד הם מצליחים לפתור בעיות.

 

בדומה למשל "העורב והכד", החוקרים העניקו לעורבים מבחנה ובה גובהים משתנים של מים. העורבים הצליחו לאחוז את האבנים במקור והניחו את האבנים בתוך המבחנה כדי להעלות את מפלס המים, עד שהצליחו לצוד את התולעת שצפה על פני המים. החוקרים סיפרו כי העורבים הצליחו להסתגל לתנאי המבחן, ללא קשר לגובה או כמות האבנים שסופקה להם בעת הניסוי.

 

עורבי מזרע הם עורבים בגודל בינוני, אוכלי כל, הניזונים בעיקר מחרקים ותולעים. החוקרים סיפרו כי שני עורבים הצליחו בניסיון הראשון להעלות את המים עד לגובה בו יכלו להגיע עם המקור לתולעת. לעומתם, שני עורבים אחרים הצליחו רק בניסיון השני. אחד הדברים שריתקו את החוקרים, הוא שהעורבים הצליחו לדייק בכמות האבנים שנזקקה כדי להעלות את מפלס המים לגובה הנחוץ ולא ניסו לצוד את התולעת בכל פעם שהשליכו אבן אחת לתוך המבחנה.   

 

 

 

עוד

בקטגוריה

למען יאריכון ימיך גם שומרי הכשרות יוכלו להינות ממזון כשר למהדרין בדרך לחו"ל

  

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד