מאמין באלוקים? קבל הנחה בביטוח

ד"ר יוסי הראל-פיש:
הבעיה הלאומית של בני הנוער בישראל היא "תחושת ריקנות" והיעדר תוכן חיובי בחיי הילדים
הגדל

סקר בארה"ב: רוב הרופאים מאמינים לרופא כל בשר

 

סקר מקיף בנושאי  דת ורפואה שנערך בארה"ב בהשתתפות מדגם מייצג של למעלה מאלף רופאים, מצא כי רוב הרופאים מאמינים באלוקים ובקיומם של חיים לאחר המוות.

 

הסקר מצא כי 76% מהרופאים מאמינים באלוקים, 59% אמרו שהם מאמינים בקיומו של העולם הבא ו – 55% אמרו שהאמונה הדתית משפיעה על התנהגותם כרופאים. "הופתענו שאחוז כה גדול של אנשי מדע הם אנשים מאמינים", אמר אחד מעורכי הסקר, ד"ר פר קורלין מאוניברסיטת שיקגו.  לדבריו סקרים קודמים הראו שכמחצית מהמדענים בארה"ב מאמינים באלוקים ובקרב כלל האוכלוסייה מגיע שיעור המאמינים ל – 83%.

 

נשיא התאגדות הרופאים האמריקנית ד"ר אדוארד היל אמר בעקבות הסקר ש"האמונה בכוח עליון... חיונית ליכולתם של רופאים לטפל בחולים, ובפרט כשמדובר בנושאי סוף החיים שבהם נאלצים להתמודד לעיתים קרובות".

 

 

הגורם לבעיית האלכוהול – ריקנות רוחנית

 

10 אחוז מבני הנוער החילוני בגילאי 11 ומעלה שותים אלכוהול לפחות פעם בחודש, כך עולה ממחקר שערך ד"ר יוסי הראל-פיש, ראש תוכנית המחקר הבינלאומית לרווחתם של בני נוער באוניברסיטת בר-אילן. לדבריו, הבעיה הלאומית של בני הנוער בישראל היא "תחושת ריקנות" הגורמת לרבים מהם לשתות אלכוהול ולהשתכר.

 

ד"ר הראל-פיש מקיים סקר דו-שנתי העוקב אחר מגמות חברתיות והתנהגותיות בקרב בני הנוער הישראלי  עבור ארגון הבריאות העולמי המשווה את הנתונים לממצאים המתקבלים מארבעים מדינות מפותחות באמריקה ובאירופה.

 

בראיון לעיתון ה'ג'רוזלם פוסט' אמר הראל-פיש כי ממצאי הסקר האחרון מצביעים על עליה מדאיגה בשיעור צריכת משקאות אלכוהוליים בקרב בני נוער. "אנחנו טוענים כבר שנים שהחברה הישראלית נמנעת מלטפל בגורמי היסוד של בעיית האלכוהול. העלייה בצריכת האלכוהול נובעת ראשית כל מהעדר תוכן חיובי בחיי הילדים... אנחנו המבוגרים לא מציעים להם חלופות ולכן במקום למצוא משהו מועיל שימלא את החלל הם מעסיקים את עצמם באמצעות התנהגויות סיכון חדשות".

 

 

מאמין באלוקים? קבל הנחה בביטוח

 

עשרות מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו קשר מובהק בין אורח חיים דתי לבין בריאותו הפיזית של האדם. על פי חישוב שערך ד"ר הרולד קניג מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת דיוק "לחוסר מעורבות דתית יש השפעה על התמותה המקבילה ל- 40 שנות עישון קופסת סיגריות אחת ביום".

 

קניג וקבוצת חוקרים סקרו מעל אלף מחקרים המצביעים על הקשר המשמעותי הקיים בין קיום מנהגים דתיים ורוחניים לבין תועלת גופנית כגון: חיים ארוכים יותר; הפחתה במחלות לב ושבץ; מערכת חיסונית טובה יותר; לחץ דם נמוך יותר; סבירות להתאבדות נמוכה בהרבה מהממוצע בכלל האוכלוסייה; סגנון חיים שקול: שתייה במידה, התנזרות מסמים, הפסקת עישון; נישואים יציבים, מונוגמיה. סגנון חיים זה, אותו מעודדת האמונה מסיבות תיאולוגיות אינו שונה מאוד מזה שמעודדים רופאים  כדי לשפר את בריאות החולה וסיכוייו.

 

בשבדיה החליטו חברות הביטוח לקחת את הממצאים הללו ברצינות והודיעו כי יעניקו הנחה משמעותית בתשלום פוליסות ביטוח חיים לכל לקוח שיוכל להוכיח כי הוא אדם דתי ומאמין. חברות הביטוח מתבססות על מחקרים רבים המוכיחים שאורח חיים דתי ואמונה עמוקה מחזקים את מערכת החיסון, מקטינים את הסכנה לחלות במחלות לב וסרטן, עוזרים להתגבר על מצבי חרדה ומשברים ושכתוצאה מכך אנשים דתיים הם בעלי תוחלת החיים הגבוהה ביותר.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד