הלהיט של אולמפיידת לונדון

כלי השיט נבנה בהשקעה של מיליון ליש"ט. המהנדס שתכנן את התיבה: "חלמתי שהולנד נעלמה מתחת לגל מים - ורציתי לספר לאנשים שיש אלוהים"
הגדל

כלי השיט נבנה בהשקעה של מיליון ליש"ט. המהנדס שתכנן את התיבה: "חלמתי שהולנד נעלמה מתחת לגל מים - ורציתי לספר לאנשים שיש אלוהים".

העתק מדויק של תיבת נוח, שבו יוצבו דגמי חיות, עשוי להפוך למוקד עלייה לרגל באולימפיאדת לונדון שתתקיים בקיץ הבא. הפרויקט השאפתני טעון עדיין את אישורו של ראש העיר לונדון, בוריס ג'ונסון.

מאחורי המיזם עומד מהנדס בנייה הולנדי בשם יוהאן הויברס. לדבריו, לפני כמה שנים הוא חלם כי הולנד נעלמה מתחת לגל ענק של מים, בדומה לצונאמי שפגע בדרום מזרח אסיה. למחרת,  מספר הויברס, הוא נתקל בספר על תיבת נוח -ששרידיה נמצאים, על פי הערכות, אי שם בטורקיה.

"חשבתי שיהיה נחמד לספר לאנשים על סיפור התיבה בתנ"ך", מסביר הויברס. "זו דרך לספר להם שיש אלוהים. אני הולך להפליג עם התיבה במעלה נהר  התמזה. ילדי בית הספר הבריטים ישמחו בוודאי לבקר".

בניית התיבה החלה לפני שלוש שנים בנהר בדורדכט בסמוך לרוטרדם בעלות של קרוב למיליון ליש"ט. כלי השיט נבנה על 25 סירות פלדה שחוברו יחד. הויברס מספר שהשתמש באותה קנה מידה שבו השתמש נוח כשבנה את התיבה המפורסמת. התיבה תכלול זוגות של דגמי חיות וכלוב של ציפורים חיות שימלאו את מרבית הסיפון העליון. הסיפון התחתון יכיל דגמים זזים של חיות.

[מתוך אתר 'כלכליסט']

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד