הפיגוע שהציל חיים

דניאל כהן שנפצע בפיגוע הדקירה בראשון לציון מספר: "הפיגוע הציל לי את החיים".
הגדל

רגעי האימה והחרדה, הדם ששתת מהפצעים העמוקים והסכין הארוכה שדקרה בבשרו פעם אחר פעם – הצילו את חייו של דניאל כהן בן ה-31. 


כהן נפצע בפיגוע הדקירה בראשון לציון. השבוע הוא סיפר לכלי התקשורת כי בזכות הפיגוע הוציאו הרופאים גידול מגופו, לאחר שגילו אותו במקרה במהלך הניתוח שביצעו בו בעקבות הפיגוע. "כבר לפני כן הרגשתי כאבים בבטן" הוא מספר, "אבל לא הלכתי לבדוק את זה כי לא היה לי זמן. התברר שהיה לי גידול שיכול היה לסכן את חיי אם לא הייתי נפצע בפיגוע ולא היו מוצאים אותו בזמן".


כהן מתאושש מפצעיו במהירות ב"ה, ולמרות הפציעה הקשה הוא כבר מתפקד באופן עצמאי ומקווה להחלמה מלאה בקרוב בעזרת ה'.


"תפסתי למחבל את הרגל וניסיתי לקום" הוא מתאר את רגעי האימה, לאחר שספג דקירות סכין בפלג גופו העליון פעם אחר פעם. "נתתי לו מכות אבל לא הצלחתי לקחת ממנו את הסכין. עובר אורח ניסה לזרוק פח אשפה לכיווננו ואז המחבל ברח ואני ברחתי גם. הייתי במצב קשה מאוד. לאחר מכן דפקתי לנהג שיפתח לי את האוטובוס. הנהג הכניס אותי במהירות לאוטובוס. רכנתי על הכסא האחורי. ניסו לעצור לי את הדימום. שאלו אותי מה קרה וגנחתי מכאבים. התחלתי לומר שמע ישראל" הוא אומר לכתב NRG וקודם לכן רדיו 'קול חי'.


כשכהן כבר היה מורדם ומונשם בחדר הניתוח בבית החולים, מצאו הרופאים גידול מעל המעי הגס שלו, והרופא שכרת לו את הטחול והוציא חלק מהכבד, בשל הפגיעות שספג מסכינו של המחבל, כרת באותה הזדמנות גם את הגידול, שאלמלא היה מוצא כעת מגופו, עלול היה להפוך למסוכן מאוד בעתיד.


"הרגשתי בתקופה האחרונה כאבים במעיים אבל דחיתי את זה", הוא מספר, "כי לא היה לי זמן להתעסק בזה. הפיגוע הציל לי את החיים. בורא עולם זימן לי את הניתוח כדי להציל את חיי, וגם ניצלתי מהפיגוע בכך שהוא לא פגע בי פגיעות חמורות יותר, ולא קרה שהפכתי לצמח. נכון שהפיגוע היה קשה אבל קיבלתי את החיים במתנה מכל הכיוונים. שלא אהיה עם סרטן, ב"ה".


בביתו בו ממתינים לו רעייתו וחמשת ילדיו: "אני נמצא עכשיו בבית הורי בשיקום, במנוחה. יש מעט כאבים, אבל יש אמונה פשוטה במיוחד במצב שאנחנו נמצאים בו. בן אדם לא מבין לאן דקירה יכולה להוביל אותו. מתחזקים לאט לאט".

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד