בשביל מה הבאת אותי עד לכאן מהצפון הרחוק? בזבזנו יום עבודה, בזבזנו כסף על נסיעות, ובקשת ממני לשלם לרב..

כוח הצדיקים לראות למרחוק
הגדל

הקב"ה נטל את האור הגדול, וגנז אותו בתורה הקדושה, כדי שהצדיקים שבכל דור יוכלו לזכות בו על ידי עמלם הגדול בתורה בקדושה ובטוהרה.

אומנם מעטים הם אלו שיכולים להשיג את האור הזה. כבר אמר רבי שמעון בר יוחאי (סוכה מה ע"ב): "ראיתי בני עלייה והם מועטים". אולם אותם צדיקים, מועטים, שזכו לו, אכן יכולים להביט ולצפות בעיניהם הקדושות מסוף העולם ועד סופו, מבלי שתהיינה להם מגבלות של מקום וזמן.

פעם אחת הגיע זוג, שהתגוררו בצפון הארץ, אל מושיען של ישראל קדוש יאמרו לו סידנא רבי ישראל אבוחצירא הבבא סאלי זיע"א כדי לקבל ממנו ברכה להיפקד בזרע של קיימא. הרב נתן להם בקבוק, והורה להם לשתות ממנו, ובעזרת ה' ייפקדו. בטרם יצאו ביקשה האישה מבעלה שיניח סכום כסף על השלחן. הבעל הוציא מכיסו שטר של מאה שקלים, והניחו על השלחן.   
   
לאחר שיצאו מהבית, והתרחקו ממנו, החל הבעל לגעור באשתו: "בשביל מה הבאת אותי עד לכאן מהצפון הרחוק? לא זו בלבד שבזבזנו יום עבודה, בזבזנו כסף על נסיעות, עוד ביקשת ממני לשלם לרב, ומפני הבושה נאלצתי 'להיפרד' מעוד מאה שקלים... ובשביל מה? בשביל בקבוק מים!? שבמו עיניי ראיתי את השמש ממלא אותו במי ברז פשוטים?"...

הבבא סאלי, שישב באותה העת בביתו, קרא לשמש, והורה לו לקחת את מאה השקלים, למהר לתפוס את בני הזוג, בטרם יעלו לאוטובוס, להחזיר להם את הכסף ולקחת מהם את הבקבוק...

השמש מיהר לדלוק אחריהם, ועשה ככל אשר הורה לו רבו. בני הזוג נותרו המומים, פעורי פה, מאין ידע הרב את שיגם ושיחם בדרך?
זהו האור הגנוז שזוכה לו אדם שמקדש את עצמו על ידי עמל התורה! עיניו צופות למרחקים, ללא כל מגבלה!

פעם אחרת, הגיעו לפני הבבא סאלי זוג הורים ממקסיקו, מבוהלים עד אימה. הם סיפרו לו שליסטים חטפו את ילדם, והם דורשים כופר על סך עשרה מיליון דולר, תמורת שחרורו. סכום עתק שאין באפשרותם לעמוד בו, והם אינם יודעים לשית עצות בנפשם, אנה הם באים?

הסיפור הזה התפרסם בשעתו בכל העולם. הבבא סאלי היה עסוק באותה שעה בעניין אחר, שהיה נוגע לסכנה גדולה שריחפה על ראשם של כלל ישראל. הוא הציע להם לפנות לבנו, פי שניים ברוחו, קודש הקדשים סידנא רבי מאיר אבוחצירא זיע"א, שהתגורר באשדוד. שיבקשו ממנו לטפל בעניינם.

הם נסעו מיד לאשדוד, סיפרו לרבי מאיר את כל הסיפור, ומסרו לו שאביו, הבבא סאלי, ביקש שהוא יטפל בעניין. "מה אני ומה חיי"? השיב הרב בענוותנותו המופלגת. "מימיי לא הייתי במקסיקו, וגם במפה לא ראיתיה. אך מה אעשה? שבו כאן והשי"ת יעזור"...

הרב הוציא דף נייר מהמגירה, והחל לשרטט עליו, בדיוק מופלא, את כל הרחובות שסביב לביתם. הוא סימן - על גבי השרטוט - את אחד הבתים. "מתחת לבית הזה יש מרתף!" אמר. "הילד נמצא שם, חי וקיים, ושלום לו! כעת הוא יושב ומשחק, והליסטים משחקים לידו בקלפים, וכוסות של קפה בידיהם".

ההורים שלחו מיד טלגרמה למשטרה במקסיקו, וזו כיתרה את כל סביבות הבית בעשרות שוטרים. יחידה מובחרת פרצה למרתף, ומצאה בו את הילד! לא נפל דבר אחד ארצה מכל מה שיצא מפיו של הרב! הילד ישב בפינה אחת ושיחק, הליסטים ישבו בסמוך סביב שולחן וכוסות הקפה מונחות עליו. הליסטים נעצרו והילד שב בריא ושלם לבית הוריו. 

מתוך סדרת הספרים הנפלאה 'משכני אחריך' משיחותיו של הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד