"מה שהכי הפריע לי בחלל זה הבדידות"

סקוט קלי חזר באחרונה מביקור ממושך בחלל, שם הוא שהה לא פחות מ-340 יום. הוא יכול להגיע לחלל אבל יצטרך עזרה להזיז את הרגל. מוסר השכל לחיים טובים יותר.
הגדל

סקוט קלי, בן 52, חזר באחרונה אחרי ששהה בחלל 340 יום ברציפות. הנחיתה שלו יחד עם שני אסטרונאוטים נוספים עשה רושם רב, ונסא"א אפשרו לו להתראיין לכלי תקשורת כמה ימים לפני שחזר מהחלל.

קלי סיפר על ההרגשה המיוחדת שהוא חווה שם בגבהים העצומים האלו, מנותק מהעולם, עסוק כל כולו במחקרים מדעים בתחום שהוא הכי אוהב. הוא סיפר על ההתרגשות הגדולה שלו לקראת החזרה לכדור הארץ, ועל כך שהוא קצת מצטער שהוא לעולם לא ישוב עוד לחלל.

"מה שהכי קשה לי פה בחלל", אמר קלי, "זה הבדידות. הניתוק המוחלט מהמשפחה שלי ומהאנשים שאני אוהב".
הבדידות היא אויבת של האדם. הניתוק מהמשפחה הוא אסון. דבריו של קלי נכונים כל כך, ואנחנו לא צריכים להרחיק מיליוני קילומטרים ומאות ימים כדי להבין על מה הוא מדבר.

רבים מאתנו חושבים שהם יוכלו לה לבדידות, הם מתעצלים לצאת ולהכיר אנשים, לא מצטרפים לקבוצות למידה, לשיעורי תורה או לכל פעילות אחרת, ושוקעים בעולם של בדידות. אחרי שנים הם מוצאים את עצמם בודדים ומדוכדכים. כי גם האינטרנט והפייסבוק אינם משמשים תחליף לחברות בריאה ואיכותית עם בני אדם.

עוד משהו שאנחנו יכולים ללמוד מסקוט קלי זה דבר מדהים! הוא הצליח להגיע למרחק של מיליוני קילומטרים, שרד מחוץ לאטמוספרה זמן רב כל כך, אבל כשהוא נחת בחזרה היו צריכים ארבעה גברים חסונים להרים אותו ולהושיב אותו על כורסה כדי להסדיר את זרימת הדם שלו אחרי הנחיתה המהירה.

מה אנחנו לומדים מזה? שגם כשנראה לנו שהאדם מצליח להתעלות מעל עצמו ולעפיל לגבהים ולהישגים עצומים, הוא עדיין נשאר בשר ודם, אדם מוגבל וקטן שצריך וזקוק לעזרתם של אחרים, ובוודאי שהוא זקוק לעזרתו של הקדוש ברוך הוא, שבלעדיו העולם כולו אינו מתקיים אפילו לא לרגע אחד.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד