שו"ת כשרות

מה עושים כשמוצאים דם בביצה? האם צריכים לעשר פרי שמוצאים סתם כך ברחוב? ועוף בכשרות מהודרת שמתבשל עם עופות אחרים עדיין נחשב כ"מהדרין"? שו"ת כשרות
הגדל
שאלה:
שלום,
1. אם בישלתי ביצה קשה, ותוך כדי האוכל הבחנתי בדם בחלמון, מה הדין?
2. בבית שלי לא מוכנים לקנות עוף בכשרות מהודרת, לכן אני קונה לעצמי עוף בכשרות טובה. אם העוף "שלי" מתבשל יחד עם התבשיל - אז בעצם לא עשיתי כלום, נכון?
3. ביין תירוש (מיץ ענבים) יש בעיית יין נסך?
 
תשובה:
שלום וברכה.
1. אם מדובר בביצה של תנובה או כל בתי הגידול האחרים שאין בהם זכרים, אין כל בעיה בביצה ויש להשליך רק את טיפת הדם.
2. אם העוף המהודר מתבשל עם עוף בכשרות רגילה - העוף המהודר מאבד את ערכו, ועל כן יש להשתדל שכולם יאכלו את העוף המהודר או לבשל בסיר נפרד.
 3. אין איסור יין נסך במיץ ענבים, מאחר והוא מפוסטר.
 

 
שלום,
קודם כל אני רוצה להודות לכל הצוות היקר שעוזר ותורם מזמנו.
נורא עוזר שיש לי כתובת מענה לכל שאלה ובעיה שעולה. באמת תודה רבה, ה' ישלם שכרכם הטוב!
ועכשיו בבקשה מספר שאלות:
 
אם מצאתי פרי כך סתם ברחוב, האם מותר לי לאוכלו מבלי שאני יודעת על מקורו לעניין ערלה, מעשרות וכו'? בנוסף, האם ניתן להכשיר תבניות של תנור?
 
שלום וברכה.
לגבי ערלה - בדרך כלל אין צריך לחשוש.
לגבי תרומת ומעשרות, תסירי קצת יותר ממאית מהפרי, תגידי "הפרי יהיה מעושר כמו שכתוב בפתק של החזון איש", ותשליכי את החתיכה הקטנטנה לאשפה בתוך שקית. לשאלתך השנייה - תבניות של תנור מוכשרות רק בליבון. כלומר, הכנסה לאש עד שהמתכת תאדים. קשה לעשות זאת.
 

 
שלום רב. החלטנו להכשיר את המטבח וקנינו כלים חדשים חלביים, אך הכלים הישנים נשארו. כיצד אני מכשירה אותם? (איננו יודעים במה השתמשו גם לבשר וגם לחלב) הבנתי שניתן לעשות זאת על ידי הגעלה. האם תוכל לפרט מה לעשות בדיוק? לגבי סירים, הבנתי שניתן להכשיר אותם רק באש, אבל מה עם צלחות וסכו"ם - צריכים קודם הגעלה ואחר כך טבילה? האם אני יכולה לעשות זאת בבית? סליחה על הבלבול.
 
שלום וברכה. צלחות זכוכית אין צורך להכשיר. צלחות חרס, פורצלן וכו' - לא מועילה להן כל הכשרה. אם מדובר בהפסד מרובה מאוד יש להתיר את הפורצלן ע"י הגעלה במים רותחים שלוש פעמים. את הסכו"ם יש להטביל במים רותחים לאחר שלא היה בשימוש במשך 24 שעות, ומיד לאחר מכן במים קרים.
 
את הסירים הקטנים אפשר להטביל בסיר מים רותחים שעל האש, ולאחר מכן לשטוף במים קרים. סיר גדול שאי אפשר להטבילו בסיר אחר - יש למלא אותו במים עד הסוף, ולהרתיחו. כאשר המים יעלו על גדותיהם - הסיר יוכשר.
 
לאחר שהכל הוכשר - יש להטביל את הכלים במקווה או בנהר או בים. אם תרצי, תוכלי לעשות זאת לבדך או להזמין את אחד מהארגונים העוסקים בכך שיעשו את כל המלאכה בעבורך. להזמנת צוות הכשרה חייגי 1-800-201112
 
שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד