'לטעום ישיבה' עם טעם של עוד

צעירים מתחזקים מוזמנים לחוויה מיוחדת 'לטעום טעם ישיבה'. פעילי פרויקט החברותא הטלפוני לצעירים מתחזקים 'חיי עולם' אינם שוקטים על השמרים וכעת הם משיקים יוזמה חדשה תחת הכותרת 'לטעום ישיבה'.
הגדל

צעירים מתחזקים מוזמנים לחוויה מיוחדת 'לטעום טעם ישיבה'.

פעילי פרויקט החברותא הטלפוני לצעירים מתחזקים 'חיי עולם' אינם שוקטים על השמרים וכעת הם משיקים יוזמה חדשה תחת הכותרת 'לטעום ישיבה'. "הרעיון הוא לאפשר גם לתלמידים הטלפוניים שלנו את ההזדמנות לחוות ולו בקצה המזלג את החוויה שנקרא לימוד בישיבה", מסביר מנהל 'חיים עולם' הרב אהרון ברנשטיין.

נכון להיום משתתפים בפרויקט חיי עולם כמאתיים חברותות טלפוניות שלומדים גמרא בתדירות של פעם אחת בשבוע לפחות. לכל צעיר מתחזק שפונה למוקד הרישום של 'חיי עולם' מוצמד אברך המותאם לרמתו ולתחומי העניין שלו השומר איתו על קשר טלפוני קבוע. "הפרויקט מתאים באופן אידיאלי לצעירים שמכל מיני סיבות אינם רוצים או אינם מסוגלים להשתתף בעצמם בשיעורי תורה. הזמינות והנגישות שהלימוד הטלפוני מציע מאפשרים גם להם להתחבר לעולם התורה, אולם ברור שאין תחליף ללמוד ישיר פנים אל פנים".

כדי להשלים את החסר הזה יזמו ב'חיי עולם' את מבצע 'לטעום ישיבה'. אלו הם מפגשים אישיים הנערכים במקומות שונים בארץ בהם קיימים ריכוזים של חברותות טלפוניים שמטרתם לעשות לצעיר החילוני היכרות עם עולם הלימוד הישיבתי. "בעצם אנחנו מארגנים עבורם 'מיני-ישיבה' לערב אחד'", מסביר הרב ברנשטיין.

במסגרת הטעימה הזאת נכנסים המשתתפים למשך שעות אחדות למסגרת ישיבתית לכל דבר הכוללת שיעור גמרא מפי מג"ש, לימוד בחברותא (הפעם חי ולא רק טלפוני...), ארוחת ערב 'על האש' ולקינוח שיחה מרתקת מפי אחד המשגיחים. "המפגשים הללו מסתיימים עם טעם של עוד", מספר הרב בורנשטיין. "ההיענות נפלאה ואנחנו מתכוננים להמשיך בפעילות זו גם בחודשים הקרובים".

עד כה נערכו מפגשי 'לטעום ישיבה' בנתניה, כפר יונה וקרית גת, ובקרוב מתוכנן להיערך אירוע דומה גם בירושלים.  לנו לא נותר אלא לאחל לכל המשתתפים - בתיאבון!

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד