בול קרוע במאה אלף דולר

הגדל

רשות הדיבור לדני האח הגדול במשפחה: הייתי ילד רגיל כמו כל הילדים בשכונה החיים שלי נעו על ציר קבוע בית ספר, חברים, ומגרש הכדורגל בפאתי השכונה. עד לאותו יום בו פגשתי לראשונה את הרב ראובן הוא שאל אותי ואת חבריי בבית הספר שאלה פשוטה וחכמה, נניח הוא אמר שאתה אספן בולים ולך שני בולים יקרים ונדירים היחידים בעולם, ערכו של כל בול הוא מאה אלף דולר, כשהראית את הבולים לחברך הוא קרע את אחד הבולים, הוא הפסיד לך במחי יד סכום עתק ועליו לשלם את הנזק, אך מנגד הבול הנותר הוא היום היחיד מסוגו בעולם! כעת ערכו עלה והוא שווה כפול  אז אולי אין כאן נזק בכלל והחבר לא ישלם פרוטה. הכיתה הייתה כמרקחה כמעט שיעור שלם התווכחו החברים זה אומר כך וזה אומר כך, בסיום אמר לנו הרב ראובן נהניתם? אני אחזור שוב בשבוע הבא.

והוא אכן חזר שוב עם אתגרים נוספים למחשבה, שאלתי אותו מהיכן אתה שואב את הידע שלך? מהגמרא הוא ענה. הרגשתי שאני רוצה עוד ועוד מהגמרא המרתקת והמאתגרת, בעזרתו של הרב ראובן נמצאה עבורי ישיבה מתאימה, לא אכחיש אלא אומר את האמת היו לי בתחילה רגעים מאוד קשים בישיבה התגעגעתי לבית, לחברים, למגרש ולשכונה. אך הזיכרון המתוק של ההנאה מלימוד הגמרא היה חזק מכל קושי.

עברה שנה ואני כבר בן ישיבה וותיק ובוטח בדרכו, אבא ואמא שראו כמה טוב לי וכמה שאני שמח החליטו שהם רוצים שגם אחיי ואחיותיי יחיו כמוני, הם בחרו עבורם את הטוב ביותר- חינוך תורני!  

 

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. דור (21/10/2017 21:43:34)
שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד