מה קרה לאחותי שהפסיקה לעבוד בשבת

ניסיון גדול מאוד הוא לעובדים שמעסיקם עובד בשבת לבקש מהם יום חופשי ולא לעבוד בשבת. ספור מיוחד על בחור שפנה לרבו אודות אחותו שעובדת בשבת. (שבת)
הגדל

"אחותי הצעירה אשר גרה בעיר "סנט פאולו" ב"ברזיל" עבדה שם בחנות. חנות זו היתה פתוחה בשבת. כשסיפרתי לגה"צ רבי משה וובר זיע"א על כך שאחותי עובדת בחנות בשבת, הוא ביקש ממני מיד להתקשר אליה לברזיל ולבקש ממנה לחדול מלעשות זאת. עשיתי כמצותו. בתחילה היה קשה לאחותי לקבל את הבקשה הזאת. אבל, לאחר שהרב דיבר עמה נרגשות מבעד לשפופרת הטלפון ואני תרגמתי לה את דבריו, הסכימה אחותי באופן עקרוני להפסיק מלעבוד בשבת. ואולם היא ביקשה להפסיק את עבודתה מהשבת שלאחרי השבת הקרובה. כששאלתי אותה מדוע היא רוצה להמשיך לעבוד עדין בשבת הקרובה, היא השיבה לי שבדיוק בשבת זאת עתידה להיות מכירה ענקית בחנות והיא אמורה להרויח מהמכירה אחוזים גדולים. משמעות הדבר שמצבה הכספי ישתפר בהרבה בזכות כך.

 

כשסיפרתי זאת לרב, הוא ביקש ממני שאגיד לה שתפסיק מלעבוד מהשבת הקרובה ושלא תדאג מההפסד הכספי, כי הוא מברך אותה שה' יפצה אותה בכפל כפליים. לבסוף, לאחר התלבטויות רבות, נעתרה אחותי לבקשה והיא לא הלכה לעבוד כבר מאותה השבת, למרות שליבה היה כבד בקרבה מההפסד הכספי שיהיה מנת חלקה.

 

למחרת ביום ראשון, היא התיצבה לעבודה בחנות. ואז התרחש דבר שמעולם לא קרה לה בעבר: נכנס לחנות תייר שביקש לקנות כמות אדירה של מוצרים מהחנות. וכך, ברגע אחד היא הרויחה פי שמונה מהרווחים שהיו יכולים להיות מנת חלקה לו היא היתה עובדת בשבת. (כמובן שבכל מקרה הברכה לא היתה שורה על הרוחים שהיתה מרויחה בשבת).

 

או אז, היא הבינה שברכתו של הרב שבירך אותה שה' יפצה אותה בכפל כפליים, התקיימה במלואה.

 

(סיפר ר' יוסף מאיר גודגול מחדרה. מתוך: שמעו ותחי נפשכם)

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד