ישיבה חדשה לצעירים מתחזקים

הגדל

ישיבה חדשה לצעירים מתחזקים נפתחה בקרית גת. 

 

 

אי אפשר שלא לחוש בסיפוק המבצבץ ועולה מתוך קולו של הרב חיים גולדברג בימים אלו. אפשר בהחלט להבין לרוחו. אחרי עבודת נמלים מייגעת שארכה חודשים ארוכים ישיבת 'קרית גת' סוף-סוף המריאה לדרכה כשהיא נושאת על כתפיה לא פחות מעשרים תלמידים מן המנין.

 

"היו רגעים שבהם כמעט חשנו רפיון ידיים", מודה הרב גולדברג. "אבל על כל צעד ושעל ראינו סייעתא דשמיא נפלאה הניכרת בתוצאות המשובחות".

 

החלום להקים בקרית גת מרכז תורני במתכונת ישיבה שישרת את אוכלוסיית הדרום מלווה את הרב גולדברג זמן רב. המסגרות הקיימות העניקו שיעור תורה פה ושם או מפגש על בסיס שבועי של צעירים, אבל הורגש המחסור במסגרת רצינית ומושקעת יותר שתמנע מהתלמידים הצעירים את הצורך להיטלטל בדרכים עד ירושלים הרחוקה. ישיבת 'קרית גת' היא התממשותו של החלום.

 

הישיבה בקרית גת, המסונפת לישיבת 'נזר יהושע' בבני ברק, שוכנת במבנה נאה ומטופח המעיד על ההשקעה העצומה בקידומם הרוחני של התלמידים. למעלה מעשרים בחורים בשנות העשרה לחייהם מהווים את הגרעין הראשון ממנה היא בע"ה תפרח ותתפתח.

 

"אנחנו רואים עכשיו את התוצאות האיכותיות של החריש העמוק שעשינו בחודשים האחרונים. הבחורים הגיעו עלינו לאחר שהבשילו כבר מחודש שבט של השנה שעברה בבתי החיזוק השונים.  רמת הכניסה שלהם ללימודים מלאים הייתה גבוה. יש להם גיבוש חברתי מעולה. הם משתלבים בישיבה בצורה הטבעית ביותר. זר שיגיע למקום לא יאמין שמשובר בחבר'ה צעירים שמעולם לא למדו קודם לכן בישיבה".

 

מתכונת הלימודים בישיבה היא כמקובל בישיבות עם סדרי לימוד הנמשכים מתפילת שחרית בבוקר ועד ערבית בלילה. בין לבין לומדים הבחורים גמרא, משנה, הלכה, מוסר ופרשת שבוע.  הישיבה עצמה פועלת במתכונת פנימייתית, אולם בשעות אחר הצהרים יש אפשרות לשלב גם תלמידים שאינכם חלק מהמסגרת הקבועה בישיבה כפי שאכן נעשה.

 

"אנחנו אופטימיים בעזרת ה' שהניסוי הזה יוכיח את עצמה והגרעין הראשון של הישיבה יהיה בסיס שעליו יצטרפו עוד צעירים רבים", מסכם הרב גולדברג. 

 

לפרטים: 050-41412384

 

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד