חדשות בישיבה - ימי החנוכה תשע"א בישיבתינו

מסיבת חנוכה לתלמידי הישיבה התקיימה בליל 'זאת חנוכה' בהשתתפות צוות הישיבה והאברכים אשר הסבו כל אחד עם תלמידו לסעודת מצווה הלל והודאה.

הגדל

  

  'קבעו שיר ורננים'


 

מסיבת חנוכה לתלמידי הישיבה התקיימה בליל 'זאת חנוכה' בהשתתפות צוות הישיבה והאברכים אשר הסבו כל אחד עם תלמידו לסעודת מצווה הלל והודאה. 

 

      'זו פעם ראשונה שאנו מרגישים מה זה חנוכה אצל בן תורה'

מתוך כוונה ומחשבה המדריכה את הנהלת הישיבה לתת לבחורים 'טעם בלימוד' יחד עם הבנת המשמעות בכל חג ובכל הלכה ומנהג, עמלו בחורי הישיבה בימי החנוכה בסוגיות הגמרא במסכת שבת העוסקות בהלכות חנוכה באופן הבא: בכל יום מימי החנוכה עסק השיעור היומי בחנוכה, כך גם בסדר ג' למדו הבחורים עם האברכים את מסכת שבת בהלכות חנוכה, כאשר בכל יום התקיים מבחן על הנלמד באותו יום. ב'זאת חנוכה' נערך מבחן מסכם על כל החומר. אווירת חג החנוכה הורגשה בישיבה כפי שהעידו תלמידים רבים 'זו פעם ראשונה שאנו מרגישים מה זה חנוכה אצל בן תורה'.


 

 'מלווה מלכה וכנס חיזוק'

סעודת מלווה מלכה התקיימה ע"י חברי שיעור שמירת הלשון לזכותו של תלמיד הישיבה טל בן כרמית תמר לרפו"ש.

 

תלמידי שיעור ג' יזמו שיעור מיוחד בשמירת הלשון, ובכך ביקשו להוסיף זכות וחיזוק עבור חברם שחלה ל"ע במחלה קשה ה"י, השיעור מתקיים בהפסקת צהריים כאשר בכל יום מוסר את השיעור בחור אחר.

במוצש"ק נר רביעי של חנוכה התכנסו חברי השיעור המיוחד בשמירת הלשון למסיבת חנוכה שהתקיימה בבית חברם, וזאת לקראת תחילת סידרת טיפולים קשים אותם אמור טל לעבור.

המסיבה התקיימה בנוכחותם של ראש הישיבה, רבני הישיבה הרב יעקב מויאל והרב יהודה פריזנד שליט"א. ראש הישיבה נשא דברים אודות ניסי חנוכה ואיחל ובירך שכשם שעשה לנו ניסים ונפלאות בימים ההם כך נזכה ונראה ישועות בזמן הזה.

 

 


 

 'יוזמה אישית מתוך אחריות למען הכלל'

לאור קריאתם של גדולי ישראל להרבות בתפילה לירידת גשמים. קבוצה נבחרת מתלמידי הישיבה נענו לקריאה זו, ובערב חנוכה התאספו מיוזמתם בזמן ההפסקה לתפילה הנאמרת בזמן עצירת גשמים. 'אנחנו בישיבה מתחנכים שבזכות לימוד התורה שלנו העולם עומד' הסבירו הבחורים – המארגנים 'לכן מתוך אחריות זו אנו מתפללים ומבקשים מה' שיתן טל ומטר לברכה'.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד