מה עושים עשירי הקהילה כדי לשמח את לבם?

הרב ישראל ליוש, מרבני 'אחינו', מספר על חברי קהילה יהודית עשירה באחת מארצות דרום אמריקה, שמתאספים בקביעות לפעילות מיוחדת שתשמח אותם.
הגדל

"את הסיפור הבא שמעתי לפני ימים אחדים מחבר טוב שלי, שאביו מכהן כרב באחת מהקהילות היהודיות בדרום אמריקה", כך מספר הרב ישראל ליוש, מרבני 'אחינו'.

"באותה קהילה ישנה קבוצה גדולה של יהודים עשירים במיוחד. כל אחד מהם חולש על נכסים ומפעלים גדולים במיוחד. הם מנהלים חיים מלאים בפאר והדר, מתגוררים בטירות רחבות ידיים, ולרשותם עומד צוות של משרתים שדואגים להם 24 שעות ביממה, מטפחים את הגינות והבוסתנים שלהם, דואגים לניקיון, לכביסה, לבישולים, תחזוקת הבית ותפעול הבריכה הפרטית שבחצר.

"אבל העשירים הגדולים האלו, אינם מצליחים להינות מכל העושר הגדול שנמצא ברשותם, כי הם נמצאים במרוץ תמידי להשיג עוד כסף. הם מנהלים ביניהם תחרות סמויה למי יש בית יותר מרהיב, ולמי יש חצר יותר מושקעת. ההשקעה הבלתי פוסקת בעבודה ובפינוקים, לא משאירה להם זמן וכוח ליהנות מהכסף.

"סיפר לי בנו של רב הקהילה, שאותם עשירים מופלגים, מתכנסים בקביעות בבית הכנסת של הקהילה, לשמוע שיעור תורה מפיו של הרב. בכל פעם חוזר המחזה על עצמו, הם נכנסים לשיעור כשהם לחוצים וטרודים, ויוצאים ממנו כשהם שמחים ומאושרים.

"אפשר לראות בבירור על כל אחד ואחד מהם, כמה התורה משמחת אותו. איך שכל הפאר והעושר שהם טובעים בו, לא מצליח להעלות חיוך על השפתיים שלהם כמו לימוד של דף גמרא, או האזנה לדרשה על פרשת השבוע, כשהיא מתובלת בביאורים שביארו חכמנו זיכרונם לברכה".

המסר שמבקש הרב ליוש להעביר לקוראים חד וברור: "לא צריך להיות עשיר גדול שטרוד כל היום בעסקים כדי ליהנות מהתורה הקדושה. כל אחד יכול לעשות זאת, גם אם הוא במצב כלכלי לא מזהיר, וגם אם אין לו עיסוקים חשובים אחרים בחיים שלו. כל מה שצריך לעשות זה לקבוע זמן מסודר ללימוד עם חברותא, ולהתחיל ליהנות מהעולם הזה, ומהעולם הבא. "תטעמו ותבינו", הוא חותם את דבריו.


 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד