ערב שיח לאברכים הפעילים בישיבת 'אחינו' לצעירים

בהשתתפות הרה"ג רבי שמעון רווח שליט"א ראש ישיבת 'עטרת עמרם' – אלעד.
20/02/2011
הגדל

בהשתתפות הרה"ג רבי שמעון רווח שליט"א ראש ישיבת 'עטרת עמרם' – אלעד.

 

מנהג ברוך אימצו לעצמם האברכים – החונכים בסדר ג', המתכנסים מידי פעם לצורך ליבון משותף, של הסוגיות החינוכיות העומדות לפתחם, כמי שעומדים בחוד החנית במערכה לחינוך תלמידי הישיבה.

 

הכינוס נפתח בדברי ברכה מראש הישיבה הרב מיכאל ברלין שליט"א. אשר ציין כי הכינוסים נערכים ביוזמת האברכים היקרים, המבקשים להוסיף ידע וכלים להצלחה במלאכתם הקדושה.

 

ראש הישיבה הציג את אורח הכנס הרה"ג רבי שמעון רווח שליט"א –ראש ישיבת 'עטרת עמרם', שהינו בעל ניסיון גדול בחינוך ובהדרכת אברכים חונכים. הרב רווח עמד בדבריו על מעלתו ותפקידו של אברך – חונך בישיבה 'הוא חלק ממערכת שלמה שנקראת צוות הישיבה, הוא מסייע לצוות ולבחור, וחלקו בהצלחת התלמיד עצום'.

 

הרב רווח הגדיר את תפקידו של האברך: הגדרת תפקידו 'הוא לא אבא, הוא גם לא מחנך, הוא אח גדול – חבר שיש בו אימון והבנה'. הרב רווח בדבריו הדריך את האברכים בדרכי התגובה במצבים שונים, כאשר בראש ובראשונה: 'עלינו לזכור כי הבחור מחפש אצלנו אמון והקשבה ומתוך מקום זה עלינו להגיב בכל מצב שיהיה'. צורת הקשר אף היא תהיה חברית, ותמיד בכל מצב צריך שיהיה גוון של קשר לימודי בינינו לתלמיד שלנו'.

 

בסיום ההרצאה נערך סימפוזיון פתוח בו דנו האברכים עם הרב רווח וראש הישיבה והרב יעקב מויאל שליט"א במצבים שונים ובדרכי התגובה לאור הדברים שנשמעו.

 

סיים את הכנס הרב משה גולדמן מרכז האברכים בישיבה, אשר הדגיש בדבריו את חשיבות הקשר המיוחד בין התלמידים לאברכים ובין האברכים לצוות הישיבה, דבר אשר תורם רבות להצלחת התלמידים והישיבה.

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד