לא עוד שיעור ג'....

הנהלת הישיבה מודעת לכך, וגם התלמידים חוששים מכך, שחממה כמו שהייתה להם בישיבת "אחינו לצעירים" לא תהיה להם בשום מקום אחר, לכן מלאכת ההכנה לישיבה גדולה היא משימה לא פשוטה!
27/06/2011
הגדל

כללי המשחק משתנים...

לא עוד שיעור ג' כי אם המכינה לישיבה גדולה שע"י ישיבת 'אחינו' לצעירים

 

הנהלת הישיבה מודעת לכך, וגם התלמידים חוששים מכך, שחממה כמו שהייתה להם בישיבת "אחינו לצעירים" לא תהיה להם בשום מקום אחר, לכן מלאכת ההכנה לישיבה גדולה היא משימה לא פשוטה!

 

בהנהלת הישיבה משקיעים מחשבה מרובה כיצד להפוך את זמן הקיץ למסע הכנה המתמשך על פני כל הקיץ. כחלק מהמאמץ מקבלים התלמידים בתחילת הזמן יומן אישי בו הם מציינים לעצמם את שמירת הזמנים בסדרי הישיבה ואת התקדמות האישית. הם מתרגלים לאחריות עצמית כפי שנדרש מתלמיד בישיבה גדולה. גם ביחס לשאר בני הישיבה ההנהגה שלהם שונה, כאשר מבדלים אותם ומשדרים לכלל הישיבה כי מדובר במהלך שונה, הסדרים משתנים והופכים להיות דומים יותר לנהוג בישיבות הגדולות, הם גם נשארים לשבתות בישיבה בזמנים בהם שאר בני הישיבה יצאו לשבת חופשית.

 

דגש מיוחד ניתן על ההכנה המנטאלית, מתקיימים שיחות רבות בנושא. וועדים מיוחדים נמסרים ע"י רבנים מהישיבות הגדולות.

 

מבחינה לימודית נעשית עבודת הכנה מיוחדת, כאשר ידוע כי אחד ההבדלים הגדולים בין ישיבה קטנה לישיבה גדולה הוא בצורת הלימוד. בעוד שבישיבה קטנה עיקר הלימוד הוא סביב "השיעור" הרי שבישיבה גדולה הלימוד בעיקרו עצמאי. רבני הישיבה מנסים להוביל את התלמידים ללימוד עצמאי, למסירת "חבורה", לכתיבת חידושי תורה, ולעורר עניין וטעם בלימוד.

 

ככלל, טעם בלימוד זהו מפתח לכל הצלחה שתהיה בעז"ה. לכן במהלך הקיץ עתידים בני שיעור ג' להיכנס למבחנים אצל גדולי ישראל וראשי הישיבות, זאת על מנת לתת את התחושה המרוממת של גדלות התורה, יחד עם ההתנסות בעמידה בכור המבחן.

 

את ראש הישיבה אנו שואלים מהי ההצלחה בעיני הישיבה? כל תלמיד שנמצא בישיבה ועומד היום לקראת סיום לימודיו הוא סיפור של הצלחה! התלמידים בישיבה הם רק כאלו שלפעילי 'אחינו' ברור היה שלא יסתדרו בישיבות. והנה אנחנו היום כבר עומדים רגע לפני שהם עוברים לישיבה גדולה, אין ספק שזוהי הצלחה אדירה!

 

 

 

שבת התאחדות והתעלות לתלמידי שיעור ג'

 

לקראת יומא דהילולא דרשב"י, שבתו תלמידי הישיבה בצוותא עם הרב אברהם שלזינגר ר"מ בשיעור ג'.

 

כחלק מהמגמה בישיבה לפיה שיעור ג' מתנהל במתכונת דומה לישיבה גדולה, נשארו תלמידי שיעור ג' לשבת ישיבה גם כאשר תלמידי השיעורים הצעירים נסעו לשבות בביתם. בליל שב"ק התארח בישיבה הרב חקק שליט"א אשר סעד יחד עם בחורי הישיבה ואף ישב עימהם לעונג שבת, כאשר הוא משמיע בפניהם דברי חיזוק והתעלות.

 

ביום השבת לאחר שיעורו של הרב שלזינגר צעדו בני החבורה לעבר ישיבת "כנסת הגדולה" בקרית ספר שם זכו להיכנס למעונו של הגאון רבי הלל זקס שליט"א, לשמוע דברי חיזוק והדרכה. לאחר מכן למדו התלמידים בהיכל הישיבה.

במוצאי שבת ל"ג בעומר, נסעו בני החבורה יחד עם הרב משה גולדמן לאתרא קדישא מירון לשפוך שיח לקראת הקבלה והמעבר לישיבה גדולה.

 

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד