'ו...אל תשכח להתקשר הביתה'

האם יש לך מספיק גרביים... סידרתי לך את המצעים... בוא תכניס לארון את החולצות... אלו רק חלק מהמשפטים שנשמעו שעה ארוכה לפני המועד הרשמי לפתיחת זמן אלול ושנת הלימודים החדשה בישיבה.
11/08/2010

שלושים תלמידים חדשים הצטרפו לישיבה בשיעור א', מלווים בהוריהם הגיעו התלמידים הנרגשים שהתקבלו בשמחה ע"י צוות הישיבה והופנו לחדרי הפנימייה בסיוע ההורים הם סידרו והתארגנו בחדרים.

 

התחושה המיוחדת היא כפי שאומר ל"בישיבה" אחד ההורים:

'תראה אם היית מדבר איתי לפני שנה לא הייתי חולם שיום אחד אני יעמוד פה ויסדר לבן שלי את הארון בישיבה, אבל השנה הזו וההיכרות עם ארגון 'אחינו' והרב ראובן עושים את שלהם והנה אנחנו כאן, יש פרפרים בבטן מקווים שילך בסדר אבל אני יודע ושלם עם זה שזה הצעד הנכון בשבילו ובשבילנו'.

 

את ברכת העיר המארחת הביא ראש העיר הרב יעקב גוטרמן. בתחילת דבריו הוא ציין בפני ההורים את מעלתה של העיר כהיותה עיר שכולה תורה וחסד, 'הילדים שלכם לא יראו כאן כלום מלבד תורה וצדקה ואין ספק שזה משפיע על נפש הילד ועוזר לו להצליח'.

אל התלמידים הוא פנה בדברי חיזוק:

'חז"ל אומרים "בראתי יצר הרע – בראתי לו תורה תבלין". - מדוע תבלין, הרי צריך תרופה? ועוד יותר קשה תנסו להניח תבלין על מכה זה רק יותר כואב?!

אלא אומרים לנו חז"ל התורה מועילה כתרופה רק אם היא גם 'תבלין', אם התורה נלמדת במתיקות ובשמחה היא גם תעזור לנצח את היצה"ר, רק המתיקות היא התרופה האמיתית'.

 

לאחר שיעור הפתיחה מראש הישיבה בהקדמה למסכת בבא קמא, וברכה לתלמידים החדשים, חולקו הגמרות החדשות לתלמידים שהחלו את הלימוד במתיקות ובהתלהבות כאשר הותיקים לומדים בחברותא כזקן ורגיל, ואילו החדשים עורכים את ההיכרות הראשונית עם האברך אשר ילווה אותם במהלך קליטתם בישיבה וישמש כחונך וכאוזן קשבת ומעל הכל כמדריך רוחני בצעדים ראשונים בעולמה של תורה.

 

ההורים נפרדים בהתרגשות מבניהם ההוגים בתורה כאשר המשפט הנשמע ביותר על מדרגות היציאה הוא:

'...ואל תשכח להתקשר הביתה כל יום'!

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד