למצוא חבר שיעזור לך

לעתים אתה מכיר חבר שחזר בתשובה, והוא יכול מאד לסייע לך בכל התהליך. ציון אהרוני, חוזר בתשובה, משתף אותנו בכמה טיפים חשובים לתחילת הדרך
הגדל

ציון אהרוני:

  • טיפ ראשון שנורא חשוב בעיניי, הוא למצוא רב שאתה באמת אוהב את הדרך שלו, והתלמידים האחרים שלו הם בכיוון שאתה רוצה ללכת בו. אני מדגיש זאת כי המון פעמים אנשים בוחרים רב שלא מתאים להם, וההשלכות הן מאד קשות. לכן, היצמד לרב שאתה סומך עליו ואתה מאמין למה שהוא מייצג. זה דבר שיכול להיות מאד מאד חיובי ולעזור בתהליך כולו.
  • ליצור קשר עם חברים שכבר חזרו בתשובה. חברים כאלה, או גם בני משפחה שאתה מכיר שחזרו בתשובה, יכולים לעזור לך בכל מיני דברים, כי הם מכירים את הסביבה שלך בצורה יותר אישית ויכולים לעזור לך טוב יותר. אם זה מישהו מהמשפחה הממש קרובה או מהחברים הקרובים שחזר בתשובה, עוד יותר טוב.
  • "לא לרוץ במדרגות". כלומר, לא לעשות צעדים דרסטיים יותר מידי מהר. לעתים אנשים חוזרים בתשובה והופכים להיות "חסידים" אחרי יממה בלבד, וזה ממש לא טוב. הרעיון הוא לעשות דבר-דבר, בהדרגה.
  • למצוא ישיבה. לחזור בתשובה לבד זה לטעמי ממש קשה. לכן, ברגע שהחלטת שזה הכיוון תן לעצמך את הקרדיט ללכת כמה חודשים או לשנה פלוס לישיבה.
  • "לא לוותר על עצמך". אם החלטת ללמוד מתמטיקה, אז זה שחזרת בתשובה לא אומר שאתה לא יכול להמשיך גם עם זה, וזאת כדי שלא יהיה לך תסכול בהמשך שוויתרת על מלא דברים שלא היית צריך לוותר, שאז לעתים אתה לא שלם עם הויתורים האלה.

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד