יש מיליארדים! דווקא אני?

הזמר יניב רם משתף בתהליך התשובה שלו, מספר מהם הקווים האדומים שלא יחצה,
מה בין חרדים לשוטרים ונותן טיפים לחודש אלול
הגדל

 

 

יניב, בן 33, עובד באגד ועוסק במוזיקה כמשהו לנשמה, כהגדרתו, מתאר את תהליך התשובה שלו. "כל יום אני בתהליך תשובה. זה לא דבר קל, מגיל 15 אני בתשובה ועם השנים מקבלים לאט לאט כל פעם משהו אחר. אני שואף לעשות ולקיים הכל".

 

ספר לי על התהליך שעברת

"כשהייתי כמעט בן 15, אמא שלי רצתה ללכת להדליק נר על הקבר של סבתא שלה. היינו משפחה חילונית לחלוטין, ולמרות זאת, לפני שיצאנו, היא אמרה לי 'שים כיפה, לא מתאים להגיע לבית הקברות ככה'. מאיפה תהיה לי כיפה? ואז נזכרתי שבתפילין שלי, שאותן לא הנחתי מלבד יום הבר-מצווה, יש כיפה כחולה. כשחזרנו הביתה, נשענתי על הקיר והרגשתי את הכיפה, אמרתי לעצמי- 'בא נניח קודם תפילין לפני שאחזיר לשם את הכיפה'.

 

לקחתי את התפילין, ופתאום הבזק אור בחדר- כמו של פלאש. היה יום של שמש וחשבתי שאולי זה הבזק משעון או מראה של מישהו, אז שאלתי את אמא שלי והיא אמרה שלא ראתה כלום. סגרתי את החלון והדלת ולקחתי שוב את התפילין- וההבזק הופיע שוב... הלכתי לחדר אחר, הנחתי שם את התפילין וקראתי "שמע ישראל" ו"ואהבת". זו הייתה הפעם הראשונה שאמרתי את פרשת "ואהבת" ופתאום הבנתי שיש מישהו שרוצה שנאהב אותו..."

 

בהמשך, יניב פונה לחבר חרדי מהשכונה, ויחד הם לומדים להתפלל ומתקדמים. "בתחילה היו הרבה מאורעות שהם מעל לטבע, זה נשמע כמו אחד שהשתגע, אבל אני הלכתי עם האמת שלי עד הסוף", הטוב- כמובן...

 

את הקריירה המוזיקלית שלו התחיל יניב ב – תפילה...

"הייתי קם כל יום מוקדם ושר להקב"ה. יום אחד אמרתי לו ' אם תיתן לי קול – אני אשיר לכבודך'. עד היום אני פותח כל בוקר בתפילה פרטית להקב"ה 'תעזור לי לגרום לך נחת רוח, אני אשתדל – ואתה תעזור'".

יניב פנה לשכן שניגן, ויחד הם התחילו להופיע, והגיעו גם למועדונים ומקומות חילוניים לגמרי. כיום, כשהוא התחזק מאד, יש ליניב קו אדום וברור "אני לא מרקיד במעורב ולא מופיע במעורב. זה חשוב מאד בעיניי, כי אחרת אני מרגיש שמשקר לעצמי".

 

מה אומר לך חודש אלול?

"אני רואה את חודש אלול כחודש בו הקב"ה כמו אבא שנותן יד לילד שלו כדי לעזור לו ללכת. כל השנה אתה מתמודד כאילו לבד, הקב"ה נותן לנו יד אחת ובאלול הוא נותן שתי ידיים. מרגישים את זה! הקב"ה לא רוצה להעניש אותנו, הוא ברא את האדם רק להיטיב אתו. כמה הוא רחמן... בכל הסיפורים על מוות קליני שומעים על אור שמלטף, זה מראה לנו עד כמה הקב"ה בא להיטיב איתנו ולא חלילה להעניש על חטאים. הוא רוצה ומצפה שנחזור בתשובה כדי שיוכל להיטיב לנו כמה שיותר".

 

מה לדעתך אמור להיות קו המחשבה שמנחה חוזר בתשובה, הן בכלליות והן בנוגע לחודש אלול?

"כשהייתי בן 7 נשברה לי היד, ומאז, כל לילה אני חושב על המוות. לא במובן השלילי והרע, אלא להבין עד כמה אנחנו בובת בשר, שום דבר...

אדם צריך לשבת עם עצמו בלילה ולהבין שהוא כלום, ועצם זה שאנחנו כאן – לחשוב מי אני ואיפה אני נמצא ומה המטרה של כל זאת. לא ייתכן שבאתי משום מקום לכאן... יש מיליארדים של אנשים בעולם, למה רק אני?? צריך לחשוב על יום המיתה, ומה יישאר בסוף. ככה מבינים מה באמת נכון ומה לא...

 

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד