מדוע מחשבות אסורות חמורות כ"כ?

הגדל

 

 

   

שאלה:

 

האם תוכל להסביר לי למה שמירת המחשבה ממחשבות אסורות, היא דבר חמור כל כך?

 


 

   

תשובה:

 

ככל שאיבר בגוף האדם הוא גבוה יותר, ככה אפשר להשתמש בו למרחק גדול יותר. לדוגמה, כשאדם רוצה לבעוט חפץ כלפי מעלה, אז החפץ יכול להגיע עד גובה מסוים וזהו, אבל כשהאדם ינסה לזרוק את אותו חפץ עם היד שהיא נמצאת בגוף במקום גבוה יותר מהרגל, אז החפץ יגיע גבוה יותר, אבל רק עד גובה מסוים בלבד.

 

עם הפה, שהוא עוד יותר גבוה מהיד, אפשר להגיע למרחק עוד יותר גדול: אפשר לצעוק במקום אחד וישמעו את הקול עד מקום רחוק. אבל עם האוזניים, שהן יותר גבוהות מהפה, אפשר לשמוע ממרחק עצום מאוד! במיוחד כשיש רעש גדול כמו תותחים וכדומה. ובעיניים, שהן עוד יותר גבוהות אפשר לראות עד למרחק עצום מאוד: אדם עומד על הארץ ורואה בעיניו את השמיים. ובמחשבה האדם יכול לחשוב על עולמות רחוקים שהוא אף פעם לא ראה.

 

אותו דבר עם הפגם והקלקול שנעשה למעלה בכל העולמות הרוחניים. כמה שאיבר גבוה יותר, ככה הוא פוגם ומקלקל יותר למעלה. לכן, כשאדם חושב מחשבה אסורה, אז הוא פוגם באופן נורא בכל העולמות הרוחניים, ונגרמים מזה דברים נוראים בכל העולמות העליונים. ולעומת זאת, כשאדם חושב מחשבות טובות, אז הוא משפיע אור לכל העולמות האלה. ומה שקשה לך להבין את זה, זה רק מפני שאתה לא יודע כמה חשוב כל אדם מישראל, וממילא גם כל מעשה ומחשבה שלו. כי באמת כל הבריאה מופעלת לפי מה שעם ישראל עושה.

עבור לתוכן העמוד