אני מרגיש החמצה, כשלון וחוסר מימוש, מה אעשה?

אני אדם דתי, אך כבר תקופה ארוכה שאני מסתובב עם הרגשה של החמצה, של כישלון ושל חוסר מימוש עצמי. אני מרגיש שאני לא מסוגל להמשיך לחיות ככה. מה הרב מייעץ לי לעשות?
הגדל

 

 

   

שאלה:

שלום כבוד הרב
אני אדם דתי, אך כבר תקופה ארוכה שאני מסתובב עם הרגשה של החמצה, של כישלון ושל חוסר מימוש עצמי  כבר כמה שנים שאני מנסה למצוא עבודה בתחום תוכנות מחשב, ועדיין לא מצאתי מקום שיסכים לקבל אותי. כיום אני עובד בהתקנת דודי שמש, אמנם אני מסתדר עם העבודה, אבל אני כל הזמן חי בהרגשה של החמצה, כי אני רוצה לעבוד בתחום המחשבים. החיים שלי מאד קשים, אני מרגיש שאני לא מסוגל להמשיך לחיות ככה. מה הרב מייעץ לי לעשות?

 


 

   

תשובה:

שלום רב!
קשה לי לדעת מה הגורם לעיכובים והחסימות שאתה מרגיש בחייך בלי להכיר אותך יותר מקרוב, אך מה שכן אני יכול לומר לך, שלפי הדברים שכתבת, נראה שאתה קבעת לעצמך איזה מסלול או מסלולים מסויימים לחיים, ואתה מרגיש שרק אם תצליח לצעוד באותם מסלולים, החיים שלך יהיו מאושרים, מוצלחים ומלאי סיפוק.
 
אבל אתה צריך להבין שקביעת מסלולים ותוכניות כאלו זה דבר שיכול להעיק מאד על כל החיים ולגרום סבל נפשי רב, משום שמי אמר לך שהתוכניות שקבעת לך לחיים, אלו באמת התוכניות שגם משמים ייעדו לך. יכול להיות שהקדוש ברוך הוא רוצה ממך דברים אחרים, יכול להיות שבשבילך דוקא הכי טוב זה להיות מתקין דודי שמש, ואם היית עובד בתחום המחשוב, הדבר היה גורם לך בעיות וקשיים שאתה היום לא מודע להם בכלל.
 
וזה לא רק מהבחינה החומרית. הרי השם יתברך, הוא זה שמסדר לנו את כל מה שעובר עלינו בחיים, ואם הוא קבע שאתה צריך לעסוק בדברים מסויימים, סימן שזה הדבר שיביא לך את התועלת הרוחנית הטובה ביותר עבורך. אלו דברים עמוקים וגבוהים, ואנחנו לא יכולים לדעת למה הקדוש ברוך מסדר לכל אחד ואחד מסלול חיים אחר, אבל אין ספק שהמסלול חיים שלנו זה הדבר הכי טוב עבורנו.
 
אני מציע שתתרגל לראות את הטוב בכל דבר, וגם במקום שלא תצליח לראות את הטוב, לפחות תאמין שאם הקדוש ברוך הוא עשה את זה, חייב להיות שגם זה דבר טוב.
 
וגם תנתב את השאיפות שלך לחיים לפי הדברים שכן מסתדר לך לעשות. למשל אם העבודה היחידה שיש לך כעת זה להיות מתקין דודי שמש, אז תחפש איך אתה יכול להפיק את הטוב ביותר מאותה עבודה, ואיך אתה יכול גם לנצל את העבודה הזו בשביל עבודת השם, כגון לתת יחס טוב לאנשים, לשמח אנשים ולעשות הרבה מצוות.
 
אם יסתדר לך בקלות לעבוד בהמשך בעבודה שיותר מושכת ומענינית אותך, אז אין שום מניעה שתעבור לעבוד באותה עבודה, אבל כל עוד שהדבר לא מסתדר לך, תהיה שמח בחלקך.
 
גם תשתדל להיות עסוק יותר בלימוד תורה וקיום מצוות ולחשוב איך אני יכול לעשות נחת רוח לקדוש ברוך הוא. אם תרבה להשקיע בעבודת השם, תוכל לקבל מכך המון סיפוק והנאה, ואז כבר לא יפריע לך כל כך מה שדברים אחרים פחות מסתדרים.
 

בברכה
יעקב

 

שאל את הרב
דלג על שאל את הרב

שאל את הרב

 

 

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

*
רשימת תפוצה


 

מאמרים חדשים
דלג על מאמרים חדשים

מאמרים חדשים

     

 

הצחוק יפה לבריאות

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

 


    

 הוראות יצרן 

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!


   

 

מחפשים סגולות? 

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!


    מבחן בגרות

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום


   

חשיבות עניית אמן

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

עבור לתוכן העמוד