לדעת להתמודד מול החברה

הבסיס הראשוני בתחילת התשובה הוא לדעת כיצד עלינו להתמודד מול החברים שמסביבנו. אחרי זה: לדעת שלה' יש נחת רוח מאיתנו. טיפים לתחילת הדרך
אהרון שפיצר תמונה: כדורי נט (הגדל)

 

אהרן שפיצר, שחקן וזמר חוזר בתשובה:

 

א. הכלל הראשון הוא שתהיה "עזות של קדושה" כנגד החברה שמזלזלת בחזרה בתשובה. לא להתבייש בכל צעד, אלא לשמוח בפנים בלב בצעד של אמת שאני עושה למען הקשר שלי עם מי שברא את כל העולם, כולל החברים מסביבי שלפעמים בכלל לא מאמינים בקיומו. יש לבעל תשובה ברית נסתרת חזקה עם הבורא.

 

 

ב. צריך לדעת שגם אם יש לנו דרך ארוכה לעבור עד שנדע איך לעבוד את ה', כבר עכשיו בכל צעד קטן שאנו עושים - יש לה' נחת רוח מאתנו.

 

 

ג. בתחילת הדרך נדמה לפעמים כאילו ה' מרחיק אותנו ומסתיר פנים מאיתנו. זהו רק ניסיון, כדי שנראה לו ולעצמנו כמה הרצון הוא באמת חזק לחיות את האמת.

 

 

ד. למילים "יראה" ו"שמחה" יש את אותו ניקוד. אם אתה מרגיש בתחילת התשובה יראה ועצבות, זאת לא יראה מה' זה סתם לחץ. יראה - צריכה לבוא עם שמחה. לשמוח שאני משתדל לחוות את המציאות האמתית שה' רואה אותי בכל רגע, לכן אני ירא אותו ורוצה לעשות רצון המלך, ואני שמח שהוא מזכה אותי לעשות רצונו.

 

 

ולסיום עוד טיפ חשוב:

לא לחשוב שמי שהוא דתי מבית הוא יותר טוב ממני כי הוא ותיק – ואז להרגיש רגשי נחיתות כלפיו, וזאת משום שה' מתפאר בהתקרבותי. ומצד שני לא להרגיש שאני יותר טוב מהדתי מבית כי הרגש בעבודת ה' אצלי לפעמים יותר פנימי, ולא להתנשא מעליו, כי למי שהוא דתי מבית יש את הדרך והמסורת שעברה מדור דור והוא זוכה להמשיך אותה. לסיכום, שנינו צריכים זה את זה כדי להתקדם.

 

עבור לתוכן העמוד