לימוד תורה

לימוד תורה #1: איך מתחילים?

ים התורה כל כך עמוס ועמוק, ויש אין ספור אפשרויות לצלול בו. אחת השאלות החוזרות שוב ושוב אצל המתחזקים.ות היא: איך מתחילים ללמוד תורה?

המתכון של הרב שמואל הורביץ לחיי תורה מלאים.

לא פעם אני נשאל על ידי אנשים החפצים לחזור בתשובה ״כיצד?״, ״מהי הדרך הנכונה ביותר והבטוחה ביותר?״. אין לי הרבה כללים אלא מה שקבלתי מרבנים חשובים ומה שראיתי במהלך של נסיון רב שנים.

חמש דקות שישנו לך את החיים

שיעור תורה יומיומי הוא עניין של חמש דקות. צפיה בשיעור מוקלט תעשיר את הידע שלך ביהדות, ותאיר את הנשמה שלך באור השמור ללומדי התורה קדושה.

הלימוד הקבוע בהנהלת הבנק – הביא להקמת בית-כנסת מפואר

שיעור תורה יומי קבוע שנמסר בבניין הנהלת בנק הפועלים בתל-אביב, הביא לשומעים רבים מספור שרצו להשתתף בשיעורים * תוך זמן קצר החליטה ההנהלה: במקום יוקם בית-כנסת. * זמן לא רב לאחר בנייתו, המשיכה השמחה: ספר תורה חדש הוכנס למקום. והלומדים? לא מפסיקים לזרום

לא מצליח להתרכז בשיעור תורה

הרב ישראל אייזיקס מתאר את טעמה המתוק של התורה, ומסביר כי מי שלא יכול להתרכז בלימוד התורה, מומלץ לו להתמיד עד שירגיש את הטעם הנפלא שאותו אי אפשר לשכוח.

"שמור על הכלב שלך"!…

הכלב פתאום שם ׳ביס׳ לאחד השטיחים וכבר הפרסי ׳שוטף׳ אותו בצעקות. אבי לא מבין מה הפרסי רוצה ממנו מה אתה רוצה, שאני אקשור לו את הפה׳׳ מי צודק? מסע מרתק בעקבות הגמרא

נגמר לך החשק ללמוד תורה?

נועם נכנס לישיבה עמוס בשאיפות ורצונות נשגבים, שלושה חודשים אחרי, הוא מרגיש שהוא לא מתקדם לשום מקום. הרב אלחנן כהן מייעץ.

המנוע האמיתי

במעמד רבנים, קצינים בכירים בחיל האויר, אישי ציבור ואורחים רבים, התקיים במטה חיל האויר ב״קריה״ בת״א, טקס חנוכת ביכ״נ חדש והכנסת ספר תורה.

מהותה של ישיבה

הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט״א: ״צריך לדעת שכל המושג של ישיבה זה שיושבים ונעצרים לפני ד׳״.

המדריך התורני ללימוד נכון

10 הטיפים הבאים שהעניקה לנו התורה והדריכה אותנו איך ללמוד אותה, הלימוד שלך ייעשה פורה, יעיל ויישאר בזיכרונך

כמה 'יומם ולילה' יש ב-21 מיליון שעות?

שיא חסר תקדים בהיקף לימוד התורה בארץ ישראל נרשם בחודש שבו חל חג מתן תורה: האברכים צברו 9 מיליון שעות לימוד ובני הישיבות כ- 12 מיליון. אשריכם תלמידי חכמים

לעבור לגלקסיה אחרת

את סבתא שלי תמיד אזכור בזכות משפט אחד שאיתו היתה מגיבה תמיד כל פעם שהייתי ׳׳מקטר׳׳. היא היתה אומרת בהומור, כשחצי חיוך על פניה, ׳׳נו טוב, ארי, אולי תנסה לעבור לעולם אחר׳׳...

סודו של דף גמרא

סודו של דף הגמרא, ההיסטוריה המרשימה, המורשת המפוארת, המחשבה העמוקה, השכל החד, המתיקות הפנימית והחשיבות הרבה. כל הפרטים על הש״ס העתיק...

"הכוכבים יפלו ביום שיפסיקו ללמוד תורה"

הפרופסור למתמטיקה אליהו ריפס הזוכה שנה אחרי שנה באהבתם ובהערצתם של הסטודנטים המדרגים אותו שוב ושוב בסקרי ההוראה השנתיים בראש רשימת המרצים הטובים באוניברסיטה אומר: ״אני לא רק מאמין, אני פשוט יודע, שאילולי התורה העולם היה נחרב. הכוכבים שאתה רואה שם למעלה״.

"כל מי שלומד בישיבה מצליח"

ראש המועצה המקומית רכסים, הרב יצחק רייך, מדבר על לימודיו בישיבה, ועל התרומה שהם תרמו לו לחיים כאיש ציבור וכמנהל מוסדות ענקיים.

התורה מתאימה לכל אחד

הרב ישראל ליוש מרבני ׳אחינו׳ מדבר על החיבור האישי של כל יהודי אל התורה : וגם: מתי כדאי להתחיל ללמוד ספרי קבלה?

רצון של ילד יהודי

הגיעו ימים שאין בהם רעב ״לאייפון״ ולא צמא ״לפיסבוק״ אלא לדבר ד׳- התורה הקדושה. הרב חיים גולדברג בראיון מיוחד לקראת הקמתה של ישיבה חדשה בעיר ״רחובות״.