סיכום שנת תשע"א ב'אחינו'

סיכום שנת תשע״א ב׳אחינו׳ מצביע על עליה גדולה בהיקף הפעילות: כ-1,300 תלמידים שובצו על ידי ׳אחינו׳ בישיבות ובמוסדות תורניים

 

הצלחה גדולה ועלייה משמעותית במספר התלמידים ששובצו בישיבות הקדושות בשנת תשע"א על-ידי פעילי 'אחינו', כך עולה מתוך הנתונים שהצטברו וסוכמו בימים אלו. מהנתונים עולה שבסך-הכל הצליחו פעילי אחינו להכניס לישיבות ומוסדות תורניים כ-1,300 תלמידים. ההצלחה האדירה של פעילות "אחינו", מתבטאת בכל המחלקות: איתור התלמידים באמצעים שונים, טיפול בתלמידים הנכנסים למוסדות תורניים, ובעיקר בתחום שיבוץ תלמידים בישיבות. ראשי הארגון ציינו כי פעילות שנת תשע"א אשר החלה בתחילת השנה וצברה תאוצה מיוחדת בחודשיים האחרונים לקראת שנת הלימודים תשע"ב הקרבה ובאה, מסתמנת כשנת פעילות פורייה ומוצלחת במיוחד בה נרשם גידול מרשים בהיקף הפעילות בשנה האחרונה.

 

ההצלחה  נרשמה בכל התחומים, כאשר ב'פרויקט טורונטו' של 'אחינו' העוסק בהפנייתם של צעירים המתחנכים בבתי ספר תורניים לישיבות לצעירים, שנת תשע"א הוכתרה כהצלחה גדולה, עם שילובם של כארבע מאות בוגרי כיתות ח' מכל רחבי הארץ בישיבות קטנות.

 

במסגרת 'פרויקט טורונטו', פעילי 'אחינו' מגיעים לבתי ספר תורניים ויוצרים קשר בלתי אמצעי עם הילדים, תלמידי כיתות ח'. באמצעות מגוון רחב של תוכניות מקרבים פעילי 'אחינו' את התלמידים, ומתאימים עבור כל אחד מהם את הישיבה המתאימה עבורו.

 

ההצלחה הגדולה של פעילי 'אחינו' נרשמה גם בתחום קירוב הקרובים, כאשר ניסיונם הגדול של הפעילים בטיפול בבני ישיבות וההיכרות המעמיקה עם עולם הישיבות – כמו גם האימון הרב שרוחשים ראשי הישיבות והצוותות החינוכיים לפעילים המסורים, אפשרו את שילובם של בחורים רבים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם בישיבה בה למדו, כאשר אצל חלקם הייתה זו שאלה מהותית אודות המשך לימודם במסגרת הישיבה. כן ערים פעילי הארגון לצרכיהם של הבחורים המתחזקים שנכנסים לישיבות-הקדושות, ובודקים אם הם מרוצים ממקום לימודם או שיש להעבירם לישיבה קדושה אחרת.

 

פעילות זו של 'אחינו', מתחזקת והולכת בשנים האחרונות, בעיקר עם הקמתו של 'מוקד הישיבה' המעניק מענה הן לבחורים והן להורים בכל שאלה או התלבטות, קושי או חוסר יציבות, כשהפעילים המסורים רואים ברכה בעמלם להעמיד את הבחורים ולהציבם על הדרך הנכונה בה יצעדו לפריחה רוחנית.

 

הצלחה גדולה נרשמה בתחום קירוב צעירים מתחזקים והכנסתם למוסדות תורה. הפעילות נעשית במשך חודשים רבים בשנה, הן במסגרת 'בתי החיזוק' של אחינו, והשנה נוספו עוד מספר בתי-חיזוק על אלו הקיימים, הן בשיתוף הפעולה ההדוק עם ארגוני קירוב רבים המפעילים מדרשיות בכל רחבי הארץ, והן באמצעות התקשורת המקוונת, הכל במטרה לאתר בני נוער מתחזקים ולהכניסם למוסדות תורה. 

 

הרב חיים גולדברג, רכז הקירוב הארצי של 'אחינו' אומר כי תנופת הפעילות של 'אחינו' מביאה לידי ביטוי את המוטיבציה הגדולה של פעילי הארגון אשר מציינים הצלחה חסרת תקדים בכל תחומי הקירוב שבהם עוסק הארגון.  

 

בתוך כך, בימים אלו, סייעו פעילי 'אחינו' לפתיחת עוד 2  ישיבות קדושות לצעירים מתחזקים, בבאר שבע ובהרצליה, וזאת לאחר מאמץ רב של כמה חודשים בבתי החיזוק ובמדרשיות למדו עשרות בחורים מתחזקים מתיכונים שאינם דתיים, במתכונת של ישיבה רגילה, ובה הם טעמו את טעמה הערב של הישיבה. הבחורים שקדו בצוותא עם אברכים על סוגיות גמרא בעיון, ואף שמעו שיחות מוסריות ושיעורים בהלכה.

 

אל מקומות הלימוד נהרו עשרות צעירים מתחזקים רבים, בחורים שכף רגלם מעולם לא דרכה בישיבה לפני כן. בישיבה הם חוו לראשונה בחייהם את חווית הלימוד בישיבה, וכפי שמלמדות התוצאות, הם רצו לטעום עוד, הרבה ומבפנים.

 

צעירים אלו החליטו על שינוי דרסטי באורח חייהם ועל השתלבותם בממלכת התורה, בישיבות הקדושות הללו. פרויקט זה מצטרף לפרויקטים נוספים, בהם שולבו מאות תלמידים נוספים בישיבות גדולות וקטנות ובבתי ספר תורניים.