קיצוניות

הורי אומרים לי:"אבל למה? למה אתה צריך להיות כזה קיצוני? בסדר נגיד שכבר השלמנו עם השיגעון שלך… אבל למה יש לך פאות כאלה גדולות? ולמה יש לך זקן כל כך ארוך? ולמה הכיפה שלך כל כך שחורה?""אמא, זה כדי שאוכל לטרוף אתכם!" "אני צוחק, זה לא שאני עושה לכם דווקא, לא קמתי בבוקר וחשבתי: איך אפשרקרא עוד...

הורי אומרים לי:
"אבל למה? למה אתה צריך להיות כזה קיצוני? בסדר נגיד שכבר השלמנו עם השיגעון שלך… אבל למה יש לך פאות כאלה גדולות? ולמה יש לך זקן כל כך ארוך? ולמה הכיפה שלך כל כך שחורה?"
"אמא, זה כדי שאוכל לטרוף אתכם!"
 
"אני צוחק, זה לא שאני עושה לכם דווקא, לא קמתי בבוקר וחשבתי: איך אפשר להציק להורים שלי? אהה! אלבש חליפה שחורה, כובע שחור ואגדל זקן!
אתם צריכים להבין, תהליך התשובה הוא מורכב מאוד, ישנם עליות וגם ירידות לצערי, אך השאיפה היא תמיד להיות בעליה. ובהתאם לכך גם המלתחה שלי משתנה. שינוי המראה החיצוני רק מסייע להתקדמות.
אתן לכם דוגמא: לפני כחודש הלכתי עם חבר ברחוב והתחשק לו לאכול המבורגר. אמרתי לו: "אין סיכוי שאני נכנס איתך, זה לא כשר". לא עברו שתי דקות ומצאתי את עצמי מחזיק לחמנייה ענקית עם המבורגר דו קומתי ופה פתוח לרווחה… אתמול, אחרי שקניתי את החליפה והכובע, ניסיתי להיכנס לאותו מקום והמוכר צעק לי: "הלו, זה לא מקום כשר!" ממש אנטישמיות, את רואה אמא, אפילו לאכול "לא כשר" במדינה הזאת אי אפשר…"
"המראה החדש גורם לי לחשוב פעמיים לפני שאני פותח את הפה או רוצה להיכנס למקום שכבר לא שייך אלי, ומזכיר לי לא לעשות משהו שאינו תואם את המראה החדש.
"לא הכל שחור בחיים", העלייה הזאת בסופה היא רק לטובה! זה גורם לי להימנע מעבירות ובכך להיות אדם טוב יותר,  יהודי טוב יותר…
וגם, בעזרת ה', בן טוב יותר."

 
///   מתוך הספר "אבא, אמא, כיפה"   ///   לרכישת ספרים לזיכוי הרבים
טלפון:
077-8668074   ///   
[email protected]   ///