רכבת אווירית מישראל מטיסה בימים אלו את אלפי חסידי ברסלב לאומן

השנה לראשונה נשבר קרטל המחירים, כשאלפי חסידים רכשו כרטיס טיסה באופן פרטי עם חניית ביניים באירופה, מה שהביא לחסכון של אלפי דולריםֿ * קבוצת חסידים נסעה לעקבה שבירדן ומשם טסה ישירות לקייב

אומן אומן ראש השנה: מתחילת השבוע עושים אלפי יהודים את דרכם לאומן, בכדי להשתתף בקיבוץ הגדול שעל ציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע בשני ימי ראש השנה. על פי אומדנן של חברות הנסיעה מדובר בכ-15 אלף איש הטסים מישראל לאומן לא כולל אלפי איש המגיעים ישירות מארה"ב.

 

השנה,בניגוד לשנים עברו, נשבר קרטל המחירים ניקר בטיסות לאומן. כבר לפני מספר חודשים החליטו מספר עסקנים בברסלב, לעשות סוף למחירים הגבוהים ותלו מודעות בבתי הכנסת של ברסלב ברחבי הארץ ובהן קראו לחסידים לרכוש כרטיסים באופן פרטי ולא באמצעות הסוכנים הקבועים.

 

ואכן, למעלה מ-6000 איש רכשו השנה כרטיסים באופן ישיר, כשהכרטיסים הם לא ישירות לקייב, אלא דרך תחנת ביניים באירופה. את ההבדל הם הרגישו בכיס: במקום לשלם 1200 דולר לכרטיס בטיסה ישירה, הם שלמו רק 760 דולר בלבד. תכפילו את זה למשפחה ברוכת ילדים והרי לכם חסכון של אלפי דולרים.

ל"המודיע" נודע, כי קבוצת חסידי ברסלב שלא חפצו לנחות באירופה לחניית ביניים, נסעו מישראל לעיר עקבה שבירדן ומשם המריאו בטיסה ישירה לקייב. לטענתם, למרות שהם טסים בטיסה ישירה, הם חוסכים מאות דולרים אותם היו משלמים לו טסו ישירות מישראל לקייב.

 

לעומת זאת, אלפים רבים המשיכו גם השנה לרכוש את הכרטיסים דרך הסוכנים הרגילים אם כי בשבועיים האחרונים ירדו מחירי הכרטיסים בצורה דרסטית. כך נוצר מצב אבסורדי, שבאותה טיסה יושבים שני נוסעים זה לצד זה- כשאחד מהם , שקנה את הכרטיס לפני מספר חודשים, שילם מחיר מלא ואילו רעהו, שקנה את הכרטיס בשבוע האחרון, שילם כמה מאות דולרים פחות. אבל בהם לא כל אחד יכול לעמוד בלחץ של הרגע האחרון, ורובם מעדיפים לרכוש את הכרטיס מבעוד מועד.

 

השיא יהיה מחר ביום רביעי, כשעשרים ושתיים טיסות ישירות, מלבד עוד טיסות עם חניית ביניים באירופה, אמורות לצאת מנתב"ג לקייב. אולם כבר מאמש, כל מי שנקלע לשדה התעופה בן-גוריון יכול היה לראות את המחזה מרנין הלב של אלפי היהודים ובמרכזם חסידי ברסלב, הגודשים את מבואות הטרמינל, כשפני כולם מיועדים למקום אחד: אומן.

 

הורים-לצד –ילדיהם, זקנים לצד נערים, כולם עוזבים את הכל מאחוריהם בכדי לשהות בציונו של רבי נחמן מברסלב. בזמני ההמתנה הארוכים בדלפקי הצ'ק אין בנתב"ג, ניתן לראות את השמחה על פניהם של החסידים ואת ההתרגשות הגואה בליבם, על שזכו גם השנה לנסוע לקיבוץ הגדול באומן, אצל ציונו של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע.

 

בתוך כך נמסר, כי הושלמו ההכנות באומן לקליטת רבבות החסידים בשני ימי החג. כמו כן, גם השנה הוקם אוהל ענק המחולק לחדרים בו ישהו כאלפיים איש. לתשומת לב הנוסעים, מזג האויר באומן חם מאד, זאת למרות שאתמול ירד גשם קל במקום, ומומלץ להצטייד בהתאם.